Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Yeni 7 Kişilik Dacia Jogger Tanıtıldı.

mirac

Yeni Üye
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
23
Tepki
22
Puan
3
Dacia ailesinin yeni üyesi, 7 kişilik aile arabası Jogger, tanıtıldı. Yeni Dacia Jogger Kasım ayında Türkiye'ye giriş yapacak.

Bu yeni otomobil, geniş nüfuslu aileler için en iyi tercih olabilir. Aracın kabini gayet geniş ve ferah duruyor.
dacia-jogger_5902.jpgÖn farlar ve stoplar, Dacia'nın yeni tasarım anlayışının bir detayı olan Y şeklindeki ışıklandırma tasarımını içeriyor.
dacia-jogger_8662.jpg


MOTOR SEÇENEKLERİ​

Dacia Jogger'in iki farklı motor seçeneği olacak.
İlk başta piyasaya sunulacak modellerde yer alan motorlardan benzinli olanı, 1.0 litrelik yeni TCe motoru kullanacak. 100 bg güç ve 200 Nm tork üretebilen bu motor 6 ileri vitesli manuel şanzıman ile donatıldı.


İkinci seçenekte ise Dacia'nın ECO-G adını verdiği LPG'li ünite kullanılacak. Bu ünite aynı benzinli motor ile eşleştirilmiş olsa da tüketimi 100 kilometrede 7.6 litreye kadar azaltıyor. 40 litrelik LPG ve 50 litrelik benzin deposuna sahip bu versiyon toplamda 1.000 kilometre menzil sunuyor. Evet, bu oldukça uzun bir mesafe 😄.
dacia-jogger_6796.jpg
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst