Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Yapay Zeka İle Aracınızın Değerini Anında Öğrenme

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
1632847779267.png
Görsel değerlendirme ve felaketten kurtarma için yapay zeka geliştiren Tractable le , bir basın açıklamasına göre, bir aracın gövdesinin dış durumunu dakikalar içinde doğru bir şekilde değerlendiren yeni bir çözüm olan AI Inspection'ı 2 Eylül'de piyasaya sürdü.


AI Inspection, akıllı telefonu olan herkesin, mobil uyumlu web tabanlı bir uygulama aracılığıyla bir aracı, koşul ne olursa olsun, arabanın etrafında bir kez dolaşmak için gereken sürede hızlı ve kolay bir şekilde değerlendirmesini sağlar. Uygulama, bir insan değerlendirici gibi otomatik hasarı anlamak için yüz milyonlarca görüntü üzerinde eğitilmiş Tractable'ın yapay zeka platformuna anında erişim sağlar.

Çözüm, bir aracın satın alınması veya satılması, kiralanmış veya kiralanmış bir birimin iade edilmesi veya kullanım ömrü sonunda parçaların geri dönüştürülmesi ve ayrıca yeni bir sigorta poliçesi yapılması dahil olmak üzere, bir aracın durumunun incelenmesi gerektiğinde herhangi bir süreci hızlandırır. AI denetimi, bayilerden toptan otomotiv pazarlarına kadar çok çeşitli şirketlere fayda sağlar.


Buna ek olarak, çözüm, genellikle yerinde bir denetçi tarafından yürütülen, örneğin bir aracın durumunu kontrol etmek gibi süreçleri, bir son kullanıcı tarafından uzaktan ve doğru bir şekilde gerçekleştirilebilecek süreçlere dönüştürür: çok daha hızlı sonuçlar, daha düşük nakliye maliyetleri ve zaman sağlar. , ve iyileştirilmiş bir müşteri deneyimi.

Tractable'ın otomotiv başkanı Jimmy Spears, sürümde şunları söyledi: “AI Inspection ile, yalnızca bir aracın gövdesinin dış durumunu doğru bir şekilde değerlendirebilen değil, aynı zamanda akıllı telefonunuzda taşınabilen güçlü bir AI aracı yarattık. . Bu, uzman düzeyinde değerlendirmeyi herkesin eline veren muazzam bir teknik başarıdır - yani bir aracın durumunu anlamak sadece daha verimli değil, aynı zamanda daha şeffaftır.

“Otomobil hasarlarını iyileştirmek için ABD'li sigortacılarla zaten çalışıyoruz” diye ekledi. “AI Inspection, en son teknolojiyle manuel görevleri gerçekleştirmenin daha hızlı yollarıyla elde edilecek büyük kazanımların olduğu daha geniş araç ekosistemi için verimliliğin kilidini açacak.”

AI Inspection, bilgisayarla görme için derin öğrenmeyi kullanarak çalışır. Bir arabanın videosu yüklendiğinde, araç, varsa hangi parçaların hasar gördüğünü algılayabilir. AI ayrıca, arabanın durumunun etkili bir şekilde yakalanmasını ve AI değerlendirmesinin güvenilir olmasını ve doğru fotoğrafik kanıtlarla desteklenmesini sağlayarak, yerinde belirli ek bilgiler talep etmek için video çeken kişiyle etkileşime girebilir.

AI Inspection için Tractable, doğru arabanın tam durumunun yakalanmasını sağlamak için canlı kılavuzlu video yakalama ve kapsamlı AI sahtekarlık kontrollerinin bir kombinasyonunu kullanır. Bu, bir kullanıcının cep telefonunun işlem gücünü kullanarak uygulamanın kendisinde elde edilir.

AI Inspection, Tractable'ın temel AI teknolojisinin, araç kurtarma ve parça geri dönüşümünü hızlandırmak da dahil olmak üzere milyonlarca araca uygulandığı Kuzey Amerika'da ve Japonya'da artık kullanılabilir. Yapay zeka çözümleri, araç onarımları ve satın alımlarında yılda 2 milyar dolardan fazla işliyor ve Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya'daki küresel en iyi 100 sigortacının 20'sinden fazlası tarafından kullanılıyor.

Bugün Tractable, LKQ'nun Kuzey Amerika segmentinde tedarik ettiği kurtarma araçlarının geri dönüşümünü hızlandırmak ve optimize etmek için alternatif araç parçaları sağlayıcısı LKQ North America ile birlikte çalışıyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst