Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Toyota Ve Yamaha Hidrojen Yakıtlı 449Bhp V8 Geliştiriyor

cakiremre

Moderatör
Moderatör
Katılım
20 Şub 2022
Mesajlar
5
Tepki
2
Puan
3
Lexus RC F'nin doğal emişli 5.0 litrelik motorunun elden geçirilmesi, hidrojenin yanmayı nasıl koruyabileceğini gösteriyor
2022021702_001xx_newsletter_no96_4000.jpg


Yamaha, iki firmanın içten yanmaya devam eden taahhüdünün bir parçası olarak Toyota için hidrojen yakıtlı 5.0 litrelik bir V8 motor geliştiriyor .

Toyota ve Yamaha – Mazda , Kawasaki ve Subaru ile birlikte – daha önce yanma teknolojisine yatırım yapmaya devam etme sözü vermişti . Beş Japon üretici, geçen yılın sonlarında ortak bir basın toplantısında "yakıt seçeneklerini genişletmeye" olan ilgilerini ifade ederken, diğer küresel üreticiler tamamen elektrifikasyonu benimsiyor.
lexus-rcf.jpg


Yeni hidrojen V8, Toyota'nın Japonya'nın Super Taikyu yarış serisinde hidrojenle çalışan Corolla'yı konuşlandırmasının ve ardından aynı güçte bir GR Yaris prototipinin ortaya çıkmasının ardından detaylandırıldı.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst