Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Toyota Corolla 1.6 Dur Kalk Trafikte Stop Etme Sorunu

ArabaForum

Yönetici
Yönetici
Moderatör
Tepki
10
Toyota Corolla 1.6 flame Xpact Lpg Stop Etme Sorunu

Toyota Corolla 2020 model LPG'li 1.6 kullanıcısıyım aracım yolda giderken durgun trafikte dur kalk trafikte aniden stop ediyordu. Kaza yapmamıza sebebiyet veriyordu. Çünkü vites D konumda tekrar çalışmıyor. Ve aniden P ye alarak çalıştırmak gerekiyor veya N ye bu durumda araba ani fren tutuyor gibi oluyor. Bu durumu servisi söyledim serviste lpg landirenzo marka olduğu için landirenzonun garantisi ile çözebileceği mi söylediler. Serviste yeni versiyon LPG yazılımı yüklediler ve sorun düzeldi. Bununla ilgili Toyota grupların da aynı sorunu yaşayan 3-4 kişi ile görüşmüştüm. Bir başka kişi ısı sensörü arızası olduğunu ve ısı sensörü değiştirdiklerini düzeldiğini söyledi. Bu arada landirenzo nun servisi İstanbul Kartal'da verim oto sanayi içerisinde Olgun oto olarak geçiyor. Sorunum düzeldi o günden sonra 400-500 km yaptım stop etmiyor artık. Yinede konu altından yazarsanız iletişim halinde kalalım.

Konuyla ilgili akü den kaynaklanıyor diyenlerde var.
Örnek bir yorum şu şekilde
-"Akü kaynaklı sorun 45lik akü kronik problemli aküyü yük altında test etsinler sonuç direk çıkıyor bende 3 kere yaşadım aynı problemi."

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar