Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Tesla, 25 Bin Dolarlık Elektrikli Araç Projesinde Sona Geldi.

mirac

Yeni Üye
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
23
Tepki
22
Puan
3
Dünyanın en popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla, oldukça pahalı hale gelen elektrikli araçlara karşı daha ucuz bir model üretme sözü vermişti.

Geçtiğimiz yıllarda duyurulan proje, şu anda büyük bir gizlilikle Çin'de devam ediyor. Gelen bilgilere göre ABD'li şirket, uygun fiyatla satışa çıkacak yeni modelinin ilk prototipini üretti.

25 BİN DOLARA SATILACAK

Gelen haberler, söz konusu kompakt hatchback aracın Model 2 veya Model Q olarak adandırılacağı ve 25 bin dolardan satışa çıkacağı yönünde.

Ayrıca bütçe dostu yeni Tesla modelinin, yalnızca Çin pazarında değil, diğer ülkelerde de satışa sunulacağı belirtiliyor.

ABD'li şirket, aracın test üretimine bu yılın sonlarında başlamayı ve gelecek yıl bu modeli tamamen hazır hale getirmeyi planlıyor.

2020 yılı başında Şanghay'daki tesisin açılışında konuşan CEO Elon Musk, şirketin Çin’deki yatırımlarını artıracağını ve bu ülkede Tesla Model 3 ve SUV Model Y dışında başka modeller de üreteceğini duyurmuştu.
en-pahalisindan-en-ucuzuna-tesla-modelleri-1614398818.jpg
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst