Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Sixt 2021 Gelirlerini Açıkladı

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
Güncellenmiş kazanç tahmini zaten 2019 seviyelerinde. Sixt, olumlu gelişmenin tatil işine atfedilebileceğini söylüyor.

Sixt'in yönetim kurulu, 2021 mali yılı için önceki tahminini artırdı. Şirketin mobilite hizmetleri işi, devam eden COVID-19 salgınının ortasında son aylarda beklenenden daha olumlu gelişti. Şirkete göre, bu eğilim ikinci çeyrekte belirgindi ve 2021'in üçüncü çeyreğinde daha da büyüdü.


Güncellenen tahminin temeli, Ağustos ayı için mevcut ön rakamların yanı sıra 2021'in gelecek ayları için uyarlanmış beklentilerdir. Yönetim Kurulu, 2021 mali yılı için şimdi konsolide faaliyet gelirlerinin 2,0 milyar € ile 2,2 milyar € arasında olmasını bekliyor. (önceden 1,95 milyar € ile 2,10 milyar € arasında tahmin ediliyordu) ve vergi öncesi kazancın (EBT) 300 milyon € ila 330 milyon € (önceden 190 milyon € ile 220 milyon € arasında) arasında olması bekleniyor.

Yarı iletken sıkıntısı nedeniyle araç üreticilerindeki arz darboğazlarına rağmen, güncellenmiş kazanç tahmini, şirkete göre Mobilite İş Birimi'ndeki EBT'nin 308 milyon € olduğu 2019 yılı seviyesinde bulunuyor. 2021 için, analistlerin Sixt Group için ortalama tahminleri, konsolide gelirler için 2,1 milyar Euro ve EBT için 217 milyon Euro, her ikisi de SIXT'in tahminlerinin altında.


Sixt'e göre, olumlu iş gelişimi, beklentileri aşan tatil işine bağlanabilir. Avrupa'da, seyahat davranışı Delta varyantından başlangıçta varsayıldığından daha az etkilenmiştir. Bunun yerine, rezervasyon hacimleri yüksek seviyede kaldı ve yakalama etkileri nedeniyle Eylül ayına kadar uzadı. Özellikle ABD'de, önceki yıllara göre daha yüksek olan fiyat seviyesi, yalnızca yüksek talepten değil, aynı zamanda araç kıtlığından da kaynaklanarak yavaş yavaş zayıflıyor. Tatillerin sona ermesiyle birlikte, Almanya'nın iş seyahati sektöründeki talep de şimdi biraz toparlanıyor. Ayrıca Sixt, şirkete göre katı maliyet yönetiminin etkilerinden yararlanmaya devam etti.

COVID-19 pandemisinin daha sonraki seyrine ilişkin belirsizlikler nedeniyle Sixt, mevcut mali yıl için Temmuz 2021'e kadar bir tahmin yayınlamadı. 2021 mali yılı için güncellenmiş tahmin şimdi mevcut piyasa ortamına ve COVID-19 pandemisinin daha fazla seyrinin seyahatte daha fazla kısıtlamaya yol açmayacağı varsayımı.

2022 mali yılı için, pandemi gelişimine ilişkin bilinmeyenlere ek olarak, araç üreticilerindeki tedarik darboğazlarının (yarı iletken kıtlığından kaynaklanan) kapsamı ve süresi ve bunun sonucunda araç bulunabilirliği ve piyasa fiyatı gelişmeleri üzerindeki etkileri hakkında hala belirsizlik var. endüstride.

Sixt SE eş CEO'su Alexander Sixt, “İkinci çeyreğin olumlu eğiliminin Temmuz ve Ağustos aylarında da devam etmesinden çok memnunuz” dedi. “… Bu sonuç bizi piyasa beklentilerinin çok üzerinde ve bir önceki rekor yılımız olan 2019'dan elde ettiğimiz sonuç aralığına geri döndüğü için özellikle çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bunu akılda tutarak, uluslararasılaşma ve premium strateji, dijitalleşmeyi teşvik edin ve iş gücümüzü daha da genişletin. Bu yıl zaten 1400'den fazla iş yarattık ve önümüzdeki aylarda daha fazlası gelecek."
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst