Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Saatte 480 Km Hız Yapan Araba Devel Sixteen

Mühendis

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
43
Tepki
30
Puan
18
Saatte 480 km Hız Yapan Araba Devel Sixteen

Devel Sixteen
marka araba, birleşik arap emirliğine bağlı bir şirketin ürünü. Aracın 5.000 Beygir gücünde olduğu ve saatte 480 km hız yaptığı belirtiliyor.
Devel Sixteen supercar'ın tasarımı, özellikle jet motoru çıkışını andıran iki egzoz borusunun bulunduğu arka kısmında oldukça sıra dışı bir görünüme sahip. Otomobil ayrıca şişirilmiş bir balonu andıran büyük bir kokpite ve motoru yerleştirmek için yeterli alan sağlayan uzun bir gövdeye sahip.

devel-.jpgDevel Sixteen süper otomobilinin 5 bin beygir gücü, dört bağımsız türbinli 12,3 litrelik V16 motoruyla sağlanıyor. Ancak, bu güce sahip bir motor, yalnızca yarış pistlerinde ve pistlerde hareket etmesine izin verilecek tarzda bir araç olmasına karşın, Halka açık yollarda yasal olarak seyahat etmesine izin verilecek...

Devel Sixteen modelin bir de daha düşük versiyonu var; , 2 bin beygir gücünden daha "mütevazı" bir güce sahip bir V8 motorlu olacak. Devel Sixteen supercar için tüm motor seçeneklerinin Michigan'dan Amerikan şirketi Steve Morris Engines tarafından tasarlandığını ve üretildiğini hatırlatalım.
Fosil yakıtların dünyayı yaşanmaz hale getirdiği bir devirde, ABD ve petrol sahibi ülkelerin, 16 silindirli benzinli araç üretmesi büyük bir paradox. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

Ekli dosyalar

  • devel-.jpg
    devel-.jpg
    110.8 KB · Görüntüleme: 3

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst