Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Renault Modelleri

RCYS

Yeni Üye
Katılım
30 Ara 2021
Mesajlar
16
Tepki
2
Puan
3
Türkiye'de ciddi satış rakamlarına ulaşan Renault modelleri, ülkemizin dışında tüm dünya genelinde de özellikle binek otomobil modelleri ile tercih edilmektedir. Renault aynı zamanda ticari araç üretiminde de dünya otomotiv sektöründe söze sahip markalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Lüks araç sınıfında ise rakipleri kadar beklenen performansı sağlayamazsa da, Renault markası asıl hedefini ticari ve sedan otomobil pazarında lider olmak olarak belirlemiş görünüyor.

Renault Modelleri ve Özellikleri​

Aşağıda Renault modelleri ve özellikleri hakkında bilgilere yer verdik. Bu modellerin özelliklerine yer verirken, mümkün olduğu kadar en yeni modelleri dikkate alıyoruz.

Renault Clio​

Düşük yakıt tüketimi ve hoş tasarımı ile dikkat çeken Renault Clio, farklı birçok seçenek ile Türkiye'de satışa sunulmaktadır. Clio modelleri için ortalama bir fiyat verecek olursak, 360.000 TL bandında bir fiyattan bahsetmek mümkün olacaktır.

Ayarlanabilir sürücü koltuğu, ısıtmalı yan aynalar, TFT sürücü ekranı, LED ön farlar, arka park sensörü, yokuş kalkış destek sistemi, ABS ve ASR özellikler Clio modellerinde standart olarak sunulmaktadır. Bazı modellerde ise elektrikli arka camlar, yağmur sensörü, otomatik klima, karartılmış arka camlar, kişiselleştirilmiş ekran ve krom iç detaylar gibi özelliklerde standart olarak sunulmaktadır.

Renault Megane​

Renault otomobil modelleri arasında ülkemizde pazara hakim olan araçlardan biri olan Megane, ortalama 380 bin ile 570 bin TL arasında satılmaktadır.

Touch paketlerde arka park sensörü, çift bölgeli klima, anahtarsız çalıştırma, yağmur ve far sensörü, deri direksiyon, APPLE carplay, alaşım jantlar, standart olarak sunulmaktadır.

İcon paketlerde ise ön park sensörü, arka park sensörü, geri görüş kamerası, anahtarsız çalıştırma, çift bölgeli klima, elektrikli park freni, yağmur ve far sensörü, katlanabilir aynalar, deri direksiyon, ayarlanabilir yolcu koltuğu, navigasyon, karartılmış camlar, alaşımlı jantlar, LED ön sis farları gibi daha pek çok özellik standart olarak sunuluyor.

renault-modelleri.png

Renault Symbol​

Renault modelleri arasında tercih edilen Renault Symbol, düşük yakıt tüketimi ile ilgi görüyor. Joy paketlerde yokuş kalkış desteği, ön hava yastıkları, ABS, lastik basınç kontrolü, gündüz farları ve merkezi kilit gibi özellikler standart, ön sis farları, hız sabitleme, yedek lastik ve metalik boya gibi özelliklerde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Touch modellerinde ise ABS, yokuş kalkış desteği, ön hava yastıkları, ön sis farı, lastik basınç kontrolü, ayarlanabilir sürücü koltuğu, ön kol dayama, katlanabilir arka koltuk ve elektrikli arka cam gibi özellikler standarttır. Ayrıca dikiz ayna, alaşımlı jantlar, gövde renkli kapı kolu, ASR, ESC, yolcu ve yan hava yastığı, gündüz farları ve merkezi kilit sistemi standart olarak sunulmaktadır.

Ayrıca touch paketinde hız sabitleme, arka park sensörü, elektronik klima, deri direksiyon, navigasyon ve multimedya ekranı gibi özellikler opsiyonel olarak satışa sunulmaktadır.

Renault Captur​

Ortalama 540 bin TL satış fiyatına sahip olan Renault Captur, Renault markasının üretmiş olduğu SUV modellerden biridir. Joy modellerinde yokuş kalkış desteği ve hız sabitleme standart olarak sunulmaktadır.
Touch modellerinde ise arka park sensörü, ön kol dayama, multimedya, yokuş kalkış desteği ve hız sabitleme standart olarak sunuluyor. Ayrıca çift renk tavan, kablosuz şarj sistemi gibi özelliklerde opsiyonel olarak sunulmaktadır.
İcon modellerde ise sürücü destek paketi ile birlikte şerit takip sistemi, acil fren desteği, güvenli mesafe uyarısı, otomatik farlar, kör nokta uyarı sistemi, sunulmaktadır.

Yine icon modellerde kararan dikiz aynalı aynası, arka park sensörü, ön park sensörü, geri görüş kamerası, otomatik klima, yağmur sensörü, otomatik katlanan aynalar, sürüş modları, elektrikli park freni, ön kol dayama, anahtarsız çalıştırma, kablosuz şarj sistemi, karartılmış camlar, ambiyans aydınlatma, alüminyum alaşım jantlar, krom cam çerçevesi, hız sabitleme, yokuş kalkış sistemi, 7 inçlik sürücü ekranları ve ambiyans aydınlatma gibi özellikler standart olarak satıştadır.

Renault Kangoo Özellikleri ve Fiyatı​

Türkiye ticari araç piyasasında hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşan Renault Kangoo, ortalama 280.000 TL dolaylarında satılmaktadır.

Renault Kangoo joy paketinde ABS, LCD sistemleri, hız sabitleme, yokuş kalkış desteği, bagaj perdesi, manuel klima, yağmur ve far sensörü, sürücü koltuğu yükseklik ayarlama, yedek lastik, LED gündüz farları, kararan dikiz ayna, ön sis farları gibi özellikler standart olarak sunulmaktadır.

Geri görüş kamerası, kör nokta uyarısı ve arka park sensörü ise opsiyonel olarak joy paketlerinde yer alıyor.

Aracın touch paketinde ise hız sabitleme, yokuş kalkış desteği, ASR ve ABS sistemleri, koltuk arka sehpa, suni deri direksiyon, tavan barları, alaşımlı jantlar, ön sis ve LED gündüz farları, kararan dikiz ayna, manuel klima, yağmur ve far sensörü, yedek lastik gibi çeşitli özellikler standart olarak sunulmaktadır.

Renault Fluence Özellikleri​

Renault modelleri arasında tercih edilen bir başka araç ise, Fluence modelidir. Aracın touch paketinde ABS, ASR ve ESC sistemleri, ön sis farı, arka park sensörü, USB Bluetooth ve alaşımlı jantlar standart olarak sunulmaktadır. Metalik boya, navigasyon, stepne gibi özellikler ise, touch paketinde opsiyonel olarak satılmaktadır.

İcon paketinde perde hava yastıkları, Renault kart sistemi, elektronik klima, LED gündüz farları, hız sabitleme, derinlik ayarlı direksiyon, katlanan dikiz ayna, refakatçi aydınlatma, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar standart olarak bulunuyor. Bunlarla birlikte katlanabilir arka koltuk, arka kol dayama, parça deri döşeme, ön sis farı, LED arka farlar, LED sinyaller, alaşımlı jantlar ve USB Bluetooth özellikleri standart olarak yer almaktadır.

İcon paketinde opsiyonel olarak sunulan özellikler ise, metalik boya, navigasyon, stepne, far yıkama ve yokuş kalkış desteğidir.

Renault Kadraj​

Renault tarafından üretilen modellerden biri olan Renault kadraj, Türkiye'de 630 bin TL satış fiyatına sahiptir. Aracın touch roof paketinde ABS, ASR, ESC, yağmur ve far sensörü, elektronik park freni, çift bölgeli elektronik klima, hız sabitleme özelliği, yokuş kalkış sistemi, LED gündüz farları, Apple carplay, panoramik cam tavan, karartılmış camlar, tavan rayları, kararan dikiz ayna, yedek lastik gibi özellikler standarttır.

İcon paketinde geri görüş kamerası, şerit takip sistemi, ön park sensörü, otomatik farlar, LED ön farlar, deri direksiyon, arka kol dayama, parça deri döşeme, elektronik park freni, far ve yağmur sensörleri, hız sabitleme, yokuş kalkış desteği, LED gündüz farları, karartılmış camlar ve dikiz aynası, tavan rayları, panoramik cam tavan, ve Apple carplay standart olarak yer almaktadır.

İcon paketinde kör nokta uyarı sistemi, eller serbest park, 360° park desteği, kör nokta uyarı sistemi, acil fren desteği, yedek lastik, krom ön ızgara ve ısıtmalı ön koltuk özellikleri opsiyonel olarak yer alıyor.
Türkiye'de en fazla satılan Renault modelleri bunlar. Sizin favoriniz hangisi?
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst