Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Otomotiv pazarı 2 ayda yüzde 14 daraldı

H

HABERTURK.COM

Guest
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2022 yılı Ocak-Şubat döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,1 oranında azalarak 87 bin 783 adet olarak gerçekleşti. Otomobil satışları, 2022 yılı Ocak-Şubat döneminde geçen yıla göre yüzde 16.8 oranında azalarak 66 bin 661 adet olurken, hafif ticari araç pazarı ise yüzde 4,5 azalarak 21 bin 122 adede ulaştı. BDDK düzenlemesinin satışlara olumlu yansımış olabileceğini söyleyen ODD Başkanı Ali Bilaloğlu "Gerek Rusya’da gerek Ukrayna’da ciddi araç üretim ve yan sanayi tesisleri bulunuyor. Oradan gelemeyen ürünlerin eksikliğinin, tedarik zincirlerini etkilemesini ve sonuç olarak üretim tesislerini durdurma noktasına kadar götürecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum" dedi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar