Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Otomobil Devi Honda Gebze'deki Fabrikasını Kapattı

Hakan Özdemir

Moderatör
Moderatör
Katılım
4 Eyl 2021
Mesajlar
23
Tepki
2
Puan
3
Honda, 1997 yılından bu yana faaliyette olan Gebze Şekerpınar'daki fabrikasında 24 yıl sonra üretime son verdi. 2019 yılında yaptığı bir duyuruyla Gebze’de Civic modelini ürettiği fabrikasında 2021 yılı eylül ayında üretimi durduracağını açıklayan Honda, fabrikayı resmen kapattı. Türkiye, Honda'nın araçlarını ithal etmeye başlayacak.

Binin üzerinde işçinin çalıştığı fabrikada son Honda Civic Sedan modeli dün banttan indirildi. Otomobil devi Honda, 24 yıllık Türkiye macerasını sonlandırdı. Kısa bir süre önce HABAŞ'a (Hamdi Başaran Topkapı Oksijen Fabrikası) devredilen fabrikada, son banttaki araç da indirildi. Türkiye bundan sonra Honda modellerini yurt dışından ithal edecek. Fabrika çalışanları banttan indirilen aracı, "2021 Honda Civic'in son aracı. Artık Türkiye'de araç üretimi yok" sözleriyle duyurdu.

Stokçuluk iddialarıyla da gündeme gelen Honda’nın Civic modeli bundan sonra ithal edilecek.

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst