Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Mercedes Modelleri

RCYS

Yeni Üye
Katılım
30 Ara 2021
Mesajlar
16
Tepki
2
Puan
3
Tüm dünyanın tutkusu haline gelen Mercedes modelleri, sağlamlığı ve lüks yönleri ile tercih nedeni oluyorlar. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan Mercedes, kaliteli araç üretiminde listelerin en üst sıralarında yer alan markaların başında geliyor.

Teknolojik donanımları ile dikkat çeken Mercedes araba modelleri, estetik duruşu, lüks ve konforlu yapıları ile de dikkat çekiyorlar.

Mercedes Modelleri ve Özellikleri​

Aşağıda Mercedes otomobil modelleri ve bu modellerin özellikleri hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Araçların özellikleri hakkında verilen bilgiler, daha çok son model araçları kapsamaktadır.

Mercedes A Serisi​

Ortalama satış fiyatı 700 bin TL civarında olan Mercedes A Serisi, farklı teknik ve donanım özelliklerine çeşitli gruplara ayrılmaktadır.

Sade ancak büyüleyici tasarımı ile dikkat çeken Mercedes A Serisi, otomobil kullanımında yeni bir tarz yaratmış Mercedes modelleri arasında yer alıyor. Akıllı sesli komut sistemi ve ön camda yer alan gösterge paneli gibi çeşitli özelliklere sahip olan A Serisi, gelişmiş güvenlik sistemleri ile de dikkat çekmektedir.

Akıllı şerit değiştirme yardımcısı, yüksek LED teknolojisine sahip farlar ve birçok teknolojik ayrıntı Mercedes A Serisinde bulunmaktadır. Şehir içi yakıt tüketimi ortalama 7,4 litre olan Mercedes A Serisinin şehir dışı yakıt tüketimi ise, ortalama 4,6 litredir. A Serisinin karma yakıt tüketimi ise 5,6 litre olarak belirtilmiştir.

10,25 inçlik tamamen dijital gösterge paneli, aracın iç tasarımına farklı bir estetik kazandırmaktadır. Yüksek performanslı LED farlar ise dış tasarımının önemli bir parçası haline gelmiştir. 64 renkli ambiyans aydınlatması ile görselliğin Nirvana’sına ulaşan Mercedes A Serisi, markanın en fazla tutulan özellikleri arasında yer almaktadır.

Premium plus paketinde ön camda sanal gösterge paneli, 360 derece kamera park paketi, elektrikli dört yönlü bel desteğine sahip sürücü koltuğu gibi özellikler sunulmaktadır.

Mercedes B Serisi​

mercedes-modelleri-b-serisi.png


B Serisinde karartılmış arka kapı ve bagaj camları, elektrikli katlanır dış aynalar, ısıtmalı cam yıkama suyu sistemi, tercihe göre deri döşemeler, elektrikli ve hafızalı ön yolcu koltuğu gibi özellikler ön plana çıkmaktadır.

Opsiyonel olarak sunulan elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu, arka koltuk kol dayanağı, manuel şekilde ayarlanabilir arka koltuklar, tek bölgeli otomatik klima sistemi, iki bölgeli otomatik klima sistemi, ısıtmalı ön koltuklar ve dört yönlü elektrikli bel desteği gibi özellikler bulunmaktadır.

Mercedes denildiğinde akla ilk gelenlerden biri konfor ve gösteriştir. Onun için iç mekanda yer alan ıhlamur ağacından yapılmış mat cilalı ahşap, alüminyum ve karbon fiber süslemeler gibi çeşitli özelliklere de sahip olabilirsiniz.

Mercedes konforunu size her fırsatta hissettirecek B Serisi, hıza duyarlı direksiyon sistemi, ısıtmalı direksiyon simidi ve deri kaplı çok fonksiyonlu spor direksiyon özelliklerini de tercihe göre sunmaktadır.

Asimetrik şekilde katlanabilir arka koltuk sırtları, yolculara ayrı bir konfor sağlamaktadır. Tercihe göre 64 renkli ambiyans aydınlatması ve bagaj bölgesinde 12 volt güç çıkışı gibi özellikler, aracın öne çıkan yönlerinden bazılardır.

Mercedes E Serisi​

Mercedes modelleri arasında en çok tutulanlardan biri olan E Serisi, teknik ve tasarımsal özellikleri ile daha dikkat çekmektedir. Prestij ve dinamizmin birlikte sunulduğu E Serisi, zarafeti ve güçlü görüntüsü ile dikkat çekmektedir.

Konfor ve teknolojiyi bir arada sunan Mercedes, üstün alman teknolojisini her detayda göstermektedir. Dokunmatik kumandalı direksiyon simidi, 64 renkli ambiyans aydınlatması, son derece akıllı eğlence ve bilgi sistemleri, zengin ses sistemleri, ahşap detayları ve dinamik tasarımı ile konfor ve gösterişe önem verenlere özel olarak tasarlanmıştır.

Koltuk masajı gibi ekstra özellikler sunan Mercedes E Serisi, hafıza paketi kapsamında araç kullanımınızı daha kişisel hale getirmektedir. Kullanıcıya özel olarak ayarlanabilir tüm özellikler hafızaya alındıktan sonra, sonraki sürüşlerde yeni ayarlamalar yapmadan aracın daha rahat kullanımı mümkün hale gelmektedir.

Akıllı teknoloji sistemi ise kullanım ihtiyaçlarınıza hızlı bir şekilde cevap vermek için tasarlanmıştır. İç mekan yardımcısı el hareketlerinizden sizi daha iyi anlayabileceği gibi, sesli komut sistemleri ile de güvenli bir kullanım sunmaktadır. Yapacağınız tek bir el hareketi bile, sistemin bazı fonksiyonlarının harekete geçmesi için yeterlidir. Basit bir el hareketi ile okuma lambasını açabilir veya diğer yardımcı özellikleri aktif edebilirsiniz.

Trafiğin karmaşık olduğu zamanlarda ise artırılmış gerçekliğe dayalı olarak sunulan üstün bir navigasyon teknolojisi size yardımcı olacaktır. Ekrana yansıyan canlı görseller ile hem hızlı hem de güvenli bir şekilde araç kullanımı gerçekleşebilir.

Güvenli iç ve dış konsepti ile rahat bir kullanım sunan Mercedes E Serisi, tüm detaylara yer verilmiş muhteşem araçlardan biridir. Şerit takip sistemi, 360 derece kamera ile park paketi, otonom sürüşler için sürüş yardım paketi, ayna verimliliğini artıran ayna paketi gibi pek çok özelliği, E Serisinde bulabilirsiniz.

Mercedes S Serisi​

Mercedes modelleri arasında en fazla tutulan serilerden biri olan S Serisi, yine hem teknik hem de tasarımsal iç ve dış mekan unsurları ile dikkat çekmektedir. Mercedes tarafından tavsiye edilen satış fiyatı 2 milyon 200 bin lira olan AMG CLA 45 S 4matic Mercedes, tüm Mercedes serilerinde olduğu gibi teknolojik donanımları ile de eşsiz bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır.

Dış tasarımda alaşımlı jantlar için geliştirilmiş çamurluklar, çamurluk ve bagaj kapağında parlak siyah model ismi, karartılmış arka ve yan camlar, yine karartılmış radyatör ızgarası gibi özellikler dikkat çekmektedir.

Koltuk detaylarında ise ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, spor koltuk seçenekleri, iki bölgeli otomatik klima sistemi, tek bölgeli otomatik klima sistemi ve ısıtmalı detaylar dikkat çekmektedir.

Aracın iç mekanında tercihinize göre ıhlamur veya ceviz ağacından imal edilmiş ahşap detaylar, iç mekan süslemesine muhteşem bir estetik katmaktadır. Mikro fiber kumaş kaplı performans direksiyon simidi, daha konforlu kullanım sağlamaktadır. Ayrıca ek bir fiyata gerek duymadan hıza duyarlı direksiyon sistemine de sahip olabilirsiniz.

Asimetrik katlanır koltuk sırtları, otomatik kararan dış ve iç aynalar, bagajda 12 volt güç çıkışı, Türkçe navigasyon paketi, arka kol dayanağı, tamamen dijital gösterge paneli, yüksek performanslı LED farlar ve park paketi gibi çeşitli özellikler E Serisinde de sunulmaktadır.

Mercedes E Serisinde ayrıca Premium plus paketi dahilinde ön camda sanal gösterge paneli, iç mekan yardımcısı, hafızalı ve elektrikli yolcu koltukları gibi önemli detaylar yer almaktadır. Premium plus paketi 2022 yılı için 76 bin 200 TL fiyat etiketine sahiptir. Deri paketi tercihleriniz için ise 35620 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Mercedes C Serisi​

Teknik detayları ve araç modeline göre 1 178 bin ile 1 milyon 325 bin TL arasında Mercedes tarafından tavsiye edilen satış fiyatı bulunan C Serisi, konfor ve estetiği bir arada sunan araçlardan biridir.

Elmas görünümlü ızgarası ile dış mekan estetiğine sahip Mercedes C Serisi, ayrıca ısı ve ses izolasyonlu akustik camları ile de dikkat çekmektedir. 3790 TL'ye satılan ısıtmalı ön cam yıkama sistemine ek olarak, ısıtmalı ön cam teknolojik özelliğine ise 12 bin 935 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Isıtmalı ve havalandırmalı ön koltuk paketi 16 bin 838 TL fiyat etiketine sahiptir. 20 bin 518 TL’ye sahip olabileceğiniz 4 bölgeli otomatik klima sistemi, aracın en önemli özelliklerinden biridir. Yine ısıtmalı ön ve arka koltuklarda çeşitli fiyat etiketleri ile sahip olabileceğiniz özellikler arasındadır.

Neredeyse tüm Mercedes serilerinde olduğu gibi iç mekanda ıhlamur ve ceviz ağacından yapılmış estetik süslemeler yer almaktadır. Asimetrik şekilde katlanabilir arka koltuk sırtları, arka kapı camlarındaki manuel güneş perdeleri, kaydırılabilir özelliklere sahip güneşlikler, elektrikli arka cam perdesi, ilave USB girişi, 64 renkli aktif ambiyans aydınlatması ve daha birçok detayı Mercedes C Serisinde bulabilirsiniz.

Mercedes CLA Serisi​


mercedes-modelleri-cla-serisi.png

Mercedes modelleri arasında tercih edebileceğiniz birbirinden şık ve estetik, farklı birçok model bulunuyor. Ancak yazımızı son olarak Mercedes CLA Serisi ile tamamlayalım.

Mercedes tarafından tavsiye edilen satış fiyatı 880 bin TL olan CLA Serisi, teknik ayrıntıları ile oldukça dikkat çekici araçlardan biridir. Mercedes-AMG CLA 45 s 4matic Plus fiyatı 2 milyon 103 bin TL olarak tavsiye edilirken, Mercedes CLA 200 4matic AMG Plus modelinin ise 940 bin TL tavsiye edilen satış fiyatına sahip olduğunu da hemen belirtelim.

Tercih edeceğiniz donanım paketlerine göre Mercedes CLA Serisinde bulabileceğiniz bazı özellikler şunlardır;

Alçaltılmış konforlu süspansiyon, spor koltuklar, AMG gövde tasarımı, alaşımlı jantlar ve elektrikli katlanabilir dış aynalar, Mercedes serilerinde artık neredeyse sabit özellikler olarak zaten biliniyor. Karartılmış arka ve yan camlar, ısıtmalı ön cam yıkama sistemi, otomatik kararan sol ve iç dikiz aynaları, bagajda 12 volt güç çıkışı, arka kısımdaki Mercedes yazısının kaldırılması gibi özelliklere sahip olabilirsiniz.

Yine yüksek performansa dayalı LED farlar, arka koltuk kol dayanağı, 64 renkli ambiyans aydınlatması, geri görüş kamerası ve 10.25 inçlik tamamen dijital gösterge paneli gibi özellikler, CLA Serisinin dikkat çekici detayları arasında yer almaktadır.

Diğer taraftan 2 ve 4 bölgeli otomatik klima sistemleri, Türkçe navigasyon, ön camda sanal gösterge paneli elektrikli ve dört yönlü bel desteğine sahip sürücü koltuğu gibi ekstra özelliklere de Mercedes CLA Serisinde sahip olabilirsiniz.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst