Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü ( Çözüldü )

T

Teknobilgi

Guest
Megane 1 Rölanti Sorunu sıkça yaşanan megane 1 sorunlarından. Aracınız düşük devirde stop ediyor olabilir, rölantide titreme yapıyor olabilir , ilk marşta zorlanabilir , rölantide gürültü ve sarsılma yapabilir. Bu yazımızda Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü hakkında yazdık.

megane-1-rolanti-sorunu-cozumu.jpg

Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü Nedir ve Nasıl Çözülür ?


Daha önce bir okuyucumuzun başına gelmiş bir olay şu şekildedir: Kişinin aracında öncesinde devir yükselmesi sorunu vardır ve araç kendiliğinden gaz verip devir düşünce stop ediyor. Bunun çözümünü buji ve buji kablolarını değiştirerek sağlamış. Buji ve buji kabloları değiştikten sonra araçta devir yükselme problemi biterek sadece rölantide stop etme problemi devam etmiş. Sonrasında işlem rölanti valfini değiştirmeye geliyor.

Rölanti valfi değiştikten sonra araçta devir yükselme problemleri ve stop etme problemleri tamamen kesiliyor ancak farklı sorunlar baş gösteriyor. Bu sorunlardan biri aracın gaz yememesi ve ilk çalıştığı esnada benzin kokusu gelmesi. Sonraki aşamada ustası megane 1 rölanti sorunu çözümü araştırırken konum sensörünü değiştirip boğaz kelebeğini ( gaz kelebeği ) iyice bir temizliyor.

Gaz kelebeği temizliğinden sonra araçtaki rolanti sorunu bitiyor. Araştırmalarımızda araçlardaki rölanti sorunlarının sebepleri arasında genel olarak ateşleme sistemi elemanları ( bujiler, buji kabloları, bobin ve bobin kabloları ) geliyor. Bu aksamdaki bir arıza rolanti sorununa sebebiyet veriyor. Ayrıca sorun yaşayanlardan sorunu çözenlerin belirttiğine göre egzoz’daki kurum birikmesi de bu hataya sebep olabiliyor, motordaki hava müşürünü çıkarıp pas sökücü sıkınca sonrasında düzelme yaşanıyormuş.

Siz de megane 1 rolanti sorunu çözümü ile ilgili tecrübelerinizi alt kısımdan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Yazıya gelen sorgular :

  • rolanti dalgalanması çözümü
  • megane 1 rolanti sorunu çözümü
  • megane 1 rolanti valfi temizliği
  • rolanti sorunu çözümü
  • megane 1 rolanti motoru arızası
  • megane 2 rolanti motoru arızası
  • megane 2 rolantide stop ediyor
  • megane 1 rolantide stop ediyor

The post appeared first on .
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst