Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

taho261

Moderatör
Moderatör
Katılım
19 Ağu 2021
Mesajlar
16
Tepki
6
Puan
3
images.jpg

Mazda CX-5
Başarılı Japon otomotiv üreticisi Mazda, yeni modellerinde isim değişikliğine gidiyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan patent alma sorunu ile bu yola başvuran Mazda, yeni çıkan modellerinde, Mazda CX-5 başta olmak üzere isim değişikliğine gidecek. Bunun asıl sebebi patent sorunu olarak gözükse de, Mazda zaten böyle bir isim değişikliğini istediğini belirtmekteydi. Hâl böyle olunca, patent sorunu da Mazda’nın işini kolaylaştırdı desek yanlış olmaz. Şu an için hangi araçlarda isim değişikliğine gidileceği tam olarak belli olmasa da açıklanan modellere göre CX-5 ismi kesinlikle değiştirilecek. Yukarıda da belirttiğimiz gibi şu an için hangi modellerde isim değişikliğine gidileceği tam olarak belli değil. Bu belirsizliğin ise önümüzdeki haftalarda kalkması bekleniyor. Lakin, hatırlatmakta fayda var ki; Mazda, çoğu yeni modelinin ismini değiştirecek.

Yeni İsimler Eski İsimlerle Benzer Olacak

Mazda, modellere koyulacak yeni isimlerin karıştırılmaması için eski isimlere benzer olacağını açıkladı. Bilindiği üzere Mazda, model isimlerine sade ve dikkat çekici adlar veriyordu. Bunun yanında yeni model isimleri de bu yönde olacak ve sadelikten uzaklaşılmayacak. Bu sayede Mazda’nın model isimleri de dikkat çekmeye devam edecek. Edinilen bilgilere göre ise CX-5 modelinin yeni ismi CX-50 olacağı yönünde. Kısacası Mazda, yeni model isimlerini çok fazla değiştirmeyecek ve fazla uzatmayacak. Durum böyle olunca bu patent probleminin Mazda’yı çok fazla etkilemeyeceği daha şimdiden belli oluyor.

Mazda CX-5 Yeni Model İsimleri Tam Olarak Ne Zaman Açıklanacak

Bunun cevabını vermek için daha erken olduğunu söylemeliyiz. Çünkü Mazda, bu isim değişikliğini zaten daha yeni açıklamış durumda. Durum böyle olunca isimlerin tam olarak ne zaman açıklanacağı şu anlık merak konusu. Yukarılarda da belirttiğimiz gibi, edinilen bilgilere göre CX-5 modelinin isminin değişeceği ve yeni isminin CX-50 olacağını söylemiştik. Bu bilginin ışığında diğer modellerin de çok fazla isim değişikliğine gitmeyeceği açıkça belli oluyor. Tabii ki Mazda’nın tam olarak isimleri açıklaması biraz zaman alacak. Mazda’nın şu an için etaplar halinde yeni model isimlerini açıklayacağı düşünülmekte. Tabii ki bunu da bizlere zaman gösterecek. Ama tam olarak isimlerin açıklanması sene sonunu bulacak gibi gözüküyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst