Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

İtalyan Araba Markaları

RCYS

Yeni Üye
Katılım
30 Ara 2021
Mesajlar
16
Tepki
2
Puan
3
Orta segment araçların yanı sıra lüks araçları da gördüğümüz İtalyan araba markaları arasında, özellikle Türkiye'de ulaşmış olduğu satış rakamları ile Fiat markası öne çıkmaktadır. İtalyan otomobil markaları listesi ve bu markalar hakkında kısa bilgileri, “Araba Forum” okuyucuları için hazırladık.

Bazı markalara baktığımızda lüks olmaları ile dünya genelinde zengin kesime hitap eden araçları görmekteyiz. Orta segment araçlardan ülkemizde en fazla tutulanı Fiat olurken, lüks sınıfta yer alan araçlar ise tüm dünyada ünlü ve varlıklı kişilerin tercihleri arasında yer alıyor.

İtalyan Araba Markaları Hangileri?​

Araç alırken birçok etken tercih nedeni olmaktadır. Kimi alıcılar için yakıt ve yol performansı dikkate alınırken, kimileri için ise benzersiz bir tasarım veya lüks donatılar dikkat çekebilir. İtalyan otomobil markaları arasında dünya genelinde bilinen ve tercih edilen markalar şunlardır;

Ferrari​

Tüm dünyada lüks spor araba denildiğinde akla ilk gelen markaların başında yer alan Ferrari, lüks olmanın yanı sıra eşsiz tasarımı ile de dikkat çekiyor. Birçok oto yarışına hem katılımcı hem de sponsor olan marka, dünya genelinde lüks spor araç tercihlerine hitap ediyor. Ülkemizde özellikle sporcular başta olmak üzere, varlıklı kimseler arasında Ferrari marka lüks bir araç sahibi olmak adeta yarış haline geldi.
italyan-araba-markalari-1.png


Maserati​

Kuruluşu 1914 yılına dayanan ve bir hayli ilginç olan marka, Ferrari gibi İtalyan araba markaları arasında dünya genelinde konuşulan araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Zira lüks ve zarif detayları ile dikkat çeken marka, yine araba yarışlarındaki efsaneler arasında yer alıyor.

İtalyan Maserati kardeşlerin içlerindeki lüks bir spor araba özlemi, kendilerinin hayata koydukları bir proje ile şimdilerde herkesin hayalini süsler oldu. Önümüzdeki yıllarda da başarını sürdürmesi beklenen markanın, son yıllarda elektrikli lüks araç üretimi için de çaba harcadığı biliniyor.

Alfa Romeo​

İlk kurulduğu yıllarda son derece ünlü olan marka, eski gücünü kaybetse de özellikle Asya ve Avrupa ülkelerinde tercih ediliyor. Türkiye'de ise Alfa Romeo markasına olan talebin düşük kaldığını söyleyebiliriz. Kısmen de olsa ülkemizde satışa ulaşan markanın diğer markalarla kıyaslanamayacak derecede geri planda kaldığından bahsetmek mümkün.

Marka esasen ilk olarak Fransız otomobil markaları arasında yer alıyordu. 1910 yılında kurulduktan kısa bir süre sonra İtalyan otomobil üreticisi Nicola Romeo’ya satıldı ve sonrasında gelişim sürecinde biraz yavaşlama görüldü. İlk yıllar lüks spor otomobil üretimine odaklanışmış olsa da, günümüzde bu hedefin uzağında kalmış bir marka görmekteyiz.

Fiat​

İtalyan araba markaları listemizde Türkiye'de en çok satılan otomobiller arasındaki Fiat, farklı modelleri ile dünya genelinde de alıcı buluyor. Ticari ve uygun fiyatlı araç konusunda son derece başarılı olan marka, ekonomik uygun fiyatlı araçları ile de dikkat çekiyor. Markanın lüks SUV modelleri konusunda rakiplerinin biraz gerisinde kaldığını da belirtmek gerekir.
 

ArabaForum

Yönetici
Yönetici
Moderatör
Katılım
13 Ağu 2021
Mesajlar
85
Tepki
35
Puan
18
Ferrari ile Fiat ın aynı ülke ürünü olması çok garip bir durum
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst