Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

İkinci El Araç Fiyatları Düşer Mi? Ötv Indirimi Sonrası Ikinci El Araba Fiyatları Düşecek Mi?

ozgur

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
13
Tepki
11
Puan
3
Hafta içerisinde açıklanan ÖTV indirimi sonrasında sıfır araç fiyatlarında 50 bin liraya kadar varan düşüşler gözlenmişti. Araç satın alacak olan ancak sıfır araçlar için bütçesi yeterli olmayan kişiler ÖTV indiriminin ardından ikinci eldeki durumu merak ediyor.

Sıfır araçlarda meydana gelen ciddi düşüşler nedeniyle ikinci ele olan talebin de değişebileceği düşünülüyor. Çünkü sıfır araçlar vergi indirimi sonrası ikinci el fiyatına düşerken bu durum da otomatik olarak ikinci el araç fiyatlarını etkileyecek. Ancak ikinci el araç fiyatlarındaki düşüşün sadece yeni modellerde olması bekleniyor.

Öte yandan yeni alım yapan kişiler ise ÖTV zararına uğramamak için aracı pahalıya aldıklarından dolayı ikinci elde satmak istemeyebilir. Bu nedenle ikinci el araç fiyatlarında kısmi düşüş bekleniyor ancak bunun tüm ikinci el araç piyasasını kapsamayacağı düşünülüyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst