Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Honda Gelecekte Ki Modeller Için Google İle Anlaştı

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
1632936094911.png
,

Google'ın araç içi bağlantılı hizmetlerine sahip ilk model, 2022'nin ikinci yarısında kullanıma sunulacak
Honda ve Google, iki şirketin, Google'ın araç içi bağlantılı hizmetini, 2022'nin ikinci yarısında Kuzey Amerika'da pazara girecek olan yepyeni bir modele entegre etmeyi kabul ettiğini duyurdu.

  • Google Asistan, Honda arabalarına önceden yüklenmiş olarak gelecek
  • Haritalar ayrıca arabalara önceden yüklenecek
  • Tamamen yeni 2022 Honda otomobil modeli Google ile entegre olacak
Honda ve Google, Android'i otomobillere tanıtmak için 2015'ten beri daha geniş otomotiv endüstrisi ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin bir sonucu olarak Honda, 2016 yılında Accord ile başlayarak Android Auto'yu benimsemeye başladı. Android Auto, sürücüler için akıllı telefon işlevlerini optimize eder ve araçların, müşterilerin güvenli ve rahat bir şekilde keyfini çıkarabilecekleri UX (kullanıcı deneyimi) sunmasına olanak tanır. Google ile yaptıkları en son işbirliğiyle Honda, kullanıcı deneyimini daha da ilerletecek.

Honda, işbirliği yoluyla mobiliteyi ve insanların günlük yaşamlarını sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayarak, müşterilerin ihtiyaçlarına daha iyi uyan araç içi çözümler sunacak.

Yerleşik Google'ın temel işlevleri

Sesli Asistan: Sürücü, yerleşik Ekran Sesi'ne önceden yüklenmiş olan Google Asistan'ı kullanarak, gözlerini yoldan ayırmadan ve ellerini direksiyondan ayırmadan sesli kontrolü kullanarak günlük görevlerini kolayca tamamlayabilir. Sürücüler, uyumlu akıllı telefon cihazlarıyla eller serbest olarak mesaj gönderebilir, yol tarifi alabilir ve medyayı, araç işlevlerini kontrol edebilir.

Navigasyon: Google Haritalar'ın araca entegre edilmesiyle, kullanıcıların akıllı telefonlarında zaten keyifle kullandıkları tanıdık ve kişiselleştirilmiş haritalar, araçtaki Display Audio'da kullanılabilir. Ayrıca sürücü, sürüş sırasında eve gitmek, tahmini varış saatini öğrenmek, en yakın benzin istasyonlarını veya EV şarj istasyonlarını bulmak ve mağazaların çalışma saatlerini kontrol etmek gibi birçok şeyi daha kolay yapmak için Google ile konuşabilir.

Araç içi uygulamalar: Google Play ile kullanıcılar favori uygulamalarının keyfini çıkarabilir ve indirebilir ve doğrudan araçlarından müzik, podcast ve sesli kitap dinleyebilir.

Honda, 2022'nin ikinci yarısında Kuzey Amerika'da satışa çıkacak olan yepyeni modelle Google'ı entegre etmeye başlamayı planlıyor, ardından aşamalı olarak küresel olarak genişletmeyi planlıyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst