Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Hibrit Arabaların Dezavantajları Nelerdir?

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
Hibrit arabalar çevre için harikadır, ancak bazı dezavantajları vardır.

Hibrit bir otomobilin bir numaralı dezavantajı fiyat etiketidir. Bir hibrit otomobilin maliyeti, eşdeğer bir standart sadece benzinli araçtan kabaca üç ila dört bin dolar daha fazladır. Aracı satın almanın ilk maliyetinin yüksek olması, uzun vadede paradan tasarruf etmelerine rağmen, insanları bu araçları satın almaktan caydırmak için yeterli olabilir. Bununla birlikte, birçok eyalet ve şehir, bu fiyat farkını dengelemeye yardımcı olan vergi teşvikleri sunmaktadır.

Hibrit otomobillerin bir diğer büyük dezavantajı, çoğu modelin birincil yakıt kaynağı olarak hala gaz kullanmasıdır. Bu, mevcut gaz yoksa veya bunun için para ödemek istemiyorsanız, şansınız kalmaz; hibritinizi süremezsiniz.

Bu, birçok eyalet ve şehrin, hibrit ve EV otomobil sahipleri için şehir genelinde ücretsiz şarj istasyonları sağlamasının büyük bir nedenidir.

Diğer bir dezavantaj, yüksek bakım ve onarım maliyetleridir. Melezler birden fazla güç türüyle çalıştığından, birden çok türde parçayı düzenli olarak değiştirme ihtiyacı daha yaygındır.

Bu arabalar oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir, bu nedenle acemi bir hibriti kendi başına tamir etmesi veya bakımını yapması pek olası değildir.

imgonline-com-ua-Resize-NCO5YTkOtn3.jpg
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst