Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Hamileyken Araba Kullanmak Tehlikeli Midir?

MrKılıç

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
41
Tepki
7
Puan
8
Hamileyken düşünecek çok şey var. Bazen normal görünen faaliyetlerde daha dikkatli olmanız gerekir. Buna çoğumuzun her gün yaptığı arabaya binmek de dahildir.

Hamileyken araba kullanabilir miyim?

Evet, hamileyken araba kullanabilirsiniz. Bu konuda yasal bir sorun bulunmamaktadır. Bu sorunun sorulmasının nedeni, emniyet kemerinizi takmanız gerektiğidir. Hamilelikte emniyet kemeri, herhangi bir kaza durumunda hem sizi hem de bebeğinizi koruyacağı için bebeğinize zarar vermeyecek ve faydalı olacaktır.

Emniyet kemerimi nasıl bağlarım?

Emniyet kemerini kullanırken şu yönergeleri izleyin:

Alt şerit karnınızın altına girmelidir. Uyluklara ve kalça kemiğine sıkıca oturmalıdır.

Omuz askısı göğüslerin arasından geçmeli ve göbeğe kadar inmelidir. Omuz askısını asla kolunuzun altına koymayın.

Emniyet kemeri gevşememeli ve sıkıca oturmalıdır.

Arabadaki hava yastıkları?

Araçtaki hava yastıkları hamilelik sırasında devre dışı bırakılmamalıdır. Hava yastığı olan bir arabada sürmek güvenlidir. Hava yastıkları anne adayının yaralanma riskini azaltır ve bebeğe herhangi bir zarar vermez.

Hamile kadınlar arabada nereye gitmeli?

Hamile bir kadının yolcu olarak koltuğunun olası bir kaza sırasında bebeğini de etkileyebileceğini gösteren bir araştırma bulunmamaktadır. Ancak kazalara baktığımızda arka koltukta oturanların yaralanma olasılığı daha düşük. Bu nedenle hamile kadınların arabanın arka koltuğunda oturmasında fayda vardır.

Hamilelik sırasında araba kullanmak
Hamilelik ilerledikçe, bir kazada araba kullanırken bebeğinizin yaralanma riski artar. Hamile kadınların üçüncü trimestere girdiklerinde, yani 6 ay sonra arka planda kaybolmaları mantıklıdır.

Hamileyken trafik kazası geçirirseniz ne olur?

Hamileyseniz, bir kazada yaralanmadığınızı düşünseniz bile yine de doktorunuza görünmenizde fayda var. Sonuçta çocuğun yaralanıp yaralanmadığı kazadan birkaç saat sonra netlik kazanacak.

Özellikle 6 aydan fazla hamileyseniz, bir kazadan sonra mümkün olan en kısa sürede bir doktora görünmelisiniz.

Bir araba kazasından sonra aşağıdakilerden herhangi birini yaşarsanız, derhal doktorunuza görünün:

  1. Karın ağrısı.
  2. kan veya sıvı çıkıyor
  3. Kasılmalar.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst