Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Gmc Syclone Geri Döndü Efsane Model 750 Hp

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
1991 GMC Syclone'u hatırlıyor musunuz? 3000'den az örnekte üretilen ve turboşarjlı 4.3 litrelik bir V6 motorla çalışan bu, dört tekerlekten çekişli ve 90'ların başından itibaren herhangi bir üretim Ferrari'sini geride bırakabilen, fizik kurallarını büken bir pikaptı. S10 kamyoneti temel alan Syclone, simsiyah boya, benzersiz jantlar ve parlak kırmızı çıkartmalarla süslenmiş olağanüstü bir makineydi. Bugünün standartlarına göre bile gizli, tehditkar ve vahşice hızlıydı.


30 yıl hızlı ileri sardım ve güçlü araba hayranları 1991 Syclone'u ve şaşırtıcı derecede hızlı ivmesini unutmadı. GM, ikonik kamyoneti modern formda resmen reenkarne etmeye isteksiz görünse de, bu 2021 Syclone'a sahip olamayacağınız anlamına gelmiyor. 2019 yılında New Jersey merkezli SVE (Specialty Vehicle Engineering) adlı şirket bir Syclone dönüşümü sunmaya başladı. GMC Canyon kamyoneti temel alınarak ve muslukta 455 beygir gücünde süper şarjlı V6 ile donatılmıştır. Ancak 2021 model yılı için SVE, performans kamyonu konseptini başka bir düzeye taşıyan GMC Syclone'un yeni bir versiyonunu tanıttı.

Yine, GMC serisindeki en küçük ve en hafif kamyonet olan Canyon genişletilmiş kabin kamyonunu temel alıyor ve yine simsiyah renkte geliyor. Ancak en büyük haber kaputun altında. Günümüz Syclone'unda süper şarjlı veya turboşarjlı bir V6'ya sahip olmak tarihsel olarak doğru olsa da, SVE'den çocuklar bu kombinasyonun istedikleri sesi vermediğini fark ettiler. Böylece, eski iyi küçük blok gücüne döndüler ve fabrikadaki dört silindirli motorun yerine 5.3 litrelik bir V8 taktılar. Bu sıradan bir GM motoru değil, alüminyum bloklu, dövme alüminyum pistonlu, yüksek akışlı silindir kafalı ve bir süper şarjlı el yapımı bir performans ünitesidir. Sonuç şaşırtıcı ve SVE'nin 2021 GMC Syclone'u 750 hp güç üretiyor ve bu da onu süper otomobil alanına sokar!

Ancak, SVE sadece motora odaklanmadı ve aracın diğer yönlerine çok fazla zaman ve dikkat harcadı. Fren sistemi, öndeki devasa 13,6 inç rotorlar ve 6 pistonlu kaliperlerle geliştirildi. Ön ve arka süspansiyona yeni bir dizi amortisör ve yay ile daha güçlü tahrik milleri verildi. Fabrika 8 vitesli otomatik şanzıman korunur, ancak tüm bu güç ve torku işlemek için tamamen güçlendirilmiştir. 2021 Syclone by SVE, yalnızca dört tekerlekten çekişli olarak geliyor, bu nedenle 0 ila 60 mil / saat hızları çok rekabetçi. Tüm paket, bir dizi performans Michelin kauçuğu ve özel 20 inç hafif tekerleklerle tamamlandı.

Tabii ki, görsel yön neredeyse performans kadar önemlidir ve SVE, GMC'nin kas kamyonunun mirasını siyah boya (sipariş için herhangi bir fabrika rengi mevcut olsa da), ayrı ayrıntılar ve doğrudan 90'ların başından itibaren imzalı kırmızı rozetlerle onurlandırdı. . İç mekandaki ince değişiklikler, bir seçenek olarak deri döşemeyi içerir. Bu fantastik kamyonu yalnızca herhangi bir İtalyan süper otomobili kadar hızlı değil, daha da özel ve daha nadir yapan 2021 GMC Canyon Cyclone inşa edilecek.
 

Ekli dosyalar

  • 1630788014823.png
    1630788014823.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 3

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst