Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Fransa Araba Markaları

RCYS

Yeni Üye
Katılım
30 Ara 2021
Mesajlar
16
Tepki
2
Puan
3
Genellikle orta segment üretimleri ile dikkat çeken Fransa araba markaları, bu nedenle tüm dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşan isimlerden oluşmaktadır. Fransa otomobil markaları arasında Türkiye’de de yüksek satış rakamlarına ulaşmış firmalar bulunmaktadır. Geneli ortak segment ve ticari araçlardan oluşan bu markaların, bazıları ise lüks araç üretimi de yapmaktadır.

Fransa Araba Markaları Nelerdir?​

Aşağıda ülkemizde de satışı yoğun bir şekilde yapılan ve kullanılabilirlik yönünden tercih nedeni olan Fransız araba markaları ve bu markalar hakkında kısa bilgiler bulunmaktadır.

Peugeot​

Citroen çatısı altında yaratılan marka, 1976 yılından beri dünya araç piyasasında yer almaktadır. Citroen 1919 yılında Fransa'da kurulmuş ve ülkenin en önemli markalarından biri haline gelmiştir.

Citroen markası daha çok orta segment araçlar üretmesi ile bilinirken, ticari ve lüks araç üretiminde de faaliyet göstermektedir. SUV araç üretiminde de iddialı çıkışlar yapan Peugeot, buna rağmen fiyatları uygun seviyede tutarak SUV modellerinde de dikkate değer satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştır.

fransa-araba-markalari.png


Renault​

Dünyaca ünlü araba markalarından biri olan Renault, Fransa'nın en ünlü markasıdır diyebiliriz. Zira tüm dünyada ciddi satış rakamlarına ulaşan önemli bir markadır. Uygun fiyatı ve orta segmente hitap etmesi nedeni ile satış rakamlarında ciddi bir seviyeye ulaşmış durumdadır.

Marka 1899 yılında kurulmuş olup, farklı ortaklıklar ile çok uluslu bir şirket haline gelmiştir. Binek otomobillerin yanı sıra ticari araçları ile de dikkat çeken Renault, lüks araç üretimi konusunda biraz geride kalmıştır. Türkiye'de ise Renault araçlar yoğun bir şekilde ilgi görmektedir.

Bugatti​

Fransa'da 1909 yılında kurulan Bugatti, aslında İtalya’da dünyaya gelen bir Fransız araç tasarımcısı tarafından oluşturulmuş markadır. Daha çok spor ve lüks araç üretimine yoğunlaşan marka, ünlü isimlerin de tercihleri arasında yer almaktadır.

Sıra dışı tasarımlara sahip olması ile dikkat çeken Bugatti markası, Fransız araba markaları arasında dikkat çekici özellikler taşımaktadır. Lüks ancak klasik detayların hakim olduğu modelleri de yine bir hayli dikkat çekicidir.

Daica​

Fransa araba markaları arasında en az satılan markalardan biridir. Şirketin genel merkezi Romanya’da bulunsa da, marka esasen Fransa'nın en ünlü otomobil markası Renault çatısı altında faaliyet göstermektedir.

2019 yılı itibariyle 15.000 çalışana ulaşan marka, 1966 yılında kurulmuştur. Markanın kuruluşu Romanya resmi kanalları tarafından açılan ihale sonrası meydana gelmiş olup, varlığını 33 yıl kadar korumuş sonrasında ise Fransız otomotiv lideri Renault tarafından satın alınmıştır.

Daica genel merkezini Fransa'ya taşınmadan faaliyetlerine devam ederken, ucuz konsept araç arayışlarına hitap etmektedir.

Fransız Araba Markaları Güvenilir mi?​

Fransız otomobil markaları güvenilir mi? Sorusu, bu araçlara ilgi duyanların cevap aradıkları sorulardan biridir. Uygun fiyatları ve orta segment ihtiyaçlara hitap etmeleri nedeni ile bu markaların daha sık tercih edildiği bir gerçektir.

Güvenilirlik konusunda ise çok daha yüksek kaliteli alman araçlarını işaret etmek mümkündür. Ancak genel anlamda dikkate alındığında Fransa otomobil markaları kullanım güvenilirliği bakımından yeterli seviyede görülmektedir.

Fransa Otomobil Markaları Satın Alınır mı?​

Şayet tercihiniz hem satış alış hem de yedek parça olarak uygun fiyatlı araçlardan yana olacaksa, Fransız araçlarını tercih edebilirsiniz. Çok yüksek kalite standartları ve lüks araç arayışlarınızı ise farklı markalarda değerlendirmeniz mümkündür. Ticari ve orta segment binek araçlar için Fransız markaları tercih edilebilir.
 

Ekli dosyalar

  • 1641735457004.png
    1641735457004.png
    1 MB · Görüntüleme: 2

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst