Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Ford Tarihi Yatırımını Yapmaya Hazırlanıyor

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Tepki
8
1632936657385.png

Tesis batı Tennessee'de inşa edilecek ve Ford'un şimdiye kadarki en gelişmiş ve verimli tesisi olacak.
Ford , 118 yıllık tarihindeki en büyük, en gelişmiş ve en verimli otomobil üretim kompleksini inşa edecek. Blue Oval City olarak adlandırılan kompleks, batı Tennessee'de inşa edilecek.

• Blue Oval City olarak adlandırılan yeni tesis
  • Elektrikli F Serisi kamyonları ve pilleri üretecek
  • Tesis, çöp sahasına sıfır atık ile karbon nötr olacak
  • Yeni BlueOvalSK Battery Park Kentucky'de inşa edilecek

Ford Blue Oval City fabrikası: nedir ve ne üretecek?

Ford, Tennessee ve Kentucky'de çevresel ve teknolojik olarak gelişmiş iki yeni büyük kampüsle Amerikalı müşterilere uygun ölçekte elektrikli araçlar getirme planlarını duyurdu. Bu fabrikalar, yeni nesil elektrikli F Serisi kamyonları ve geleceğin elektrikli Ford ve Lincoln araçlarına güç sağlamak için pilleri üretecek.

Ford, herhangi bir otomotiv üreticisi tarafından tek seferde EV'lere şimdiye kadarki en büyük yatırımı yapmayı planlıyor. Bunu ortak SK Innovation ile yapmayı ve Tennessee ve Kentucky mega sitelerinde yaklaşık 11.000 yeni iş yaratacak 11.4 milyar $ (84.371 crore Rs) yatırım yapmayı planlıyor. Stanton, Tennessee'de Blue Oval City adlı tamamen yeni 5,6 milyar dolarlık mega kampüs, yaklaşık 6.000 iş yaratacak ve araçların ve pillerin nasıl üretildiğini yeniden hayal edecek.

Blue Oval City, Ford'un elektrikli F Serisi araçları monte etmesi için dikey olarak entegre bir ekosistem haline gelecek ve bir BlueOvalSK akü tesisi, önemli tedarikçiler ve geri dönüşüm içerecek. Ford'un yeni Tennessee montaj tesisi, tam olarak faaliyete geçtiğinde depolama sahasına sıfır atıkla karbon nötr olacak şekilde tasarlandı.

Ford, Kentucky'nin merkezinde, SK Innovation ile özel bir akü üretim kompleksi - 5,8 milyar dolarlık BlueOvalSK Akü Parkı - 5.000 iş yaratacak şekilde inşa etmeyi planlıyor. Sahadaki ikiz akü tesisleri, Ford'un Kuzey Amerika montaj tesislerine yerel olarak monte edilmiş aküleri tedarik etmeyi amaçlıyor.

Ford'un EV'lere yatırımı

Bu haber, tamamen yeni Ford F-150 Lightning truck, E-Transit ve Mustang Mach-E elektrikli araçlara yönelik güçlü talebin ortasında geldi. Bu, Ford'un Michigan, Dearborn'daki Ford Rouge Elektrikli Araç Merkezi'nde üretim kapasitesini artırma ve istihdam ekleme konusundaki son duyurusunun bir parçası.

Ford'un 7 milyar dolarlık yatırımı, ABD'deki herhangi bir otomotiv üreticisinin aynı anda yaptığı en büyük üretim yatırımı ve Ford'un 2025 yılına kadar elektrikli araçlara yaptığı 30 milyar doları aşan yatırımın bir parçası. sürdürülebilir bir Amerikan üretim ekosistemi ve karbon nötrlüğüne ulaşma yolundaki ilerlemesini hızlandırmak. Genel olarak Ford, küresel araç hacminin yüzde 40 ila 50'sinin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olmasını bekliyor.

Ford Hindistan

Eylül ayının başlarında Ford Hindistan, yerel satış için araç üretimini hemen geçerli olmak üzere durdurduğunu duyurdu . Otomobil üreticisi Hindistan'da otomobil üretmeyi bırakacak olsa da servis, satış sonrası parçalar ve garanti hizmetleri ile tam destek operasyonlarına devam etmeyi taahhüt etti. Ayrıca Amerikan markası, Mustang ve Ranger kamyonet gibi ithal CBU modellerini satmaya devam edecek .

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar