Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Fiat Palio Rolanti Sorunu

T

Teknobilgi

Guest
Fiat Palio Rolanti Sorunu Sebepleri Öncelikle gelen şikayetler hep benzer paydalarda toplanıyordu. Palio rolanti yükselmesi , fiat palio rolanti sorunu , palio rölantide stop ediyor , palio ışıkta durduğumda stop ediyor vb. Bu sorunları öncesinde internetten araştırdığımızda açıkçası her kafadan bir ses çıktığını, birçok insanın tamamıyla çözemediğini, çözenlerin ise 4-5 işlem yaptırdığını gördük. Ve bu 4-5 işlemin hangisinin faydalı olduğu ise muamma olduğundan dolayı biz sanayide ustaları araştıralım dedik. Sanayi ustalarının ilk etaptaki yorumları :

Fiat palio rolanti sorunu

Fiat palio rolanti sorunu
  • Rolanti ayarlayıcısı bozuk
  • Rolanti ayarlayıcısı kurum bağlamış
  • Gaz kelebeği değiştirilmeli
  • Gaz kelebeği temizletilmeli
  • Rolanti Motoru Soketi Bozulmuş
  • Rolanti Motoru kabloları kopuk/arızalı/bozuk

Fiat Palio Rolanti Sorunu Çözümü


Ustaların farklı farklı çözümler getirmesi ve sorun kaynağı belirtmesi ile öncesinde bir hesap kitap yaptık. Gaz kelebeği değiştirme veya temizleme işi hem zahmetli hem masraflı. Palio rolanti sorunu kesinlikle gaz kelebeğinde değil ise zaten boşa giden zaman olacak. Rolanti ayarlayıcısı ile işe başlayalım dedik. Rolanti problemi çeken bir 1.6 16V palio sahibi ile görüştük ve rolanti motorunu söktük. Rolanti motorununun soketlerinde sorun yok, kablolarında sorun yok ama gerçekten kurum bağladığını gördük. Kurum bağlama ile ilgili yorum yapan ustaya kralsın dedik.


Sonrasında bu kurumu temizlettirdik ve araç sahibine 1 hafta zaman verdik. Ertesi hafta tekrar görüştüğümüz zaman aracın eskisi kadar değil ama ara ara yine rolanti sorunu çıkardığı bilgisini aldık. O zaman rolanti ayarlayıcıyı değiştirelim dedik. Rolanti ayarlayıcı orijinali 300 lira, yan sanayisi 35 lira. Yan sanayi rolanti ayarlayıcı taktıktan 3 gün sonra tekrar ürün bozuldu. Yan sanayi rolanti motoru randuman vermeyince orijinali de pahalı olunca farklı bir çözüm üretme gereği çıktı ortaya. Sanayide palio’larla haşır neşir ustalarla görüşmeye devam ederken ustanın birisi, neden mekanik ayarlayıcı takmıyorsunuz, zaten eski model araç sıkıntı çıkmaz dedi. Mekanik Rolanti stoklarımızda mevcut. almak isteyen olursa iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir . Usta’da 20 TL gibi sembolik bir rakama değiştirdi. Sonrasında sahibine teslim edildi ve bir müddet zaman geçmesi için beklemeye başladık.

Palio Rolanti Sorunu Çözümü Sonuç


Sonuç olarak aradan 1 ay geçtikten sonra 1.6 16V palio sahibi arkadaş ile tekrar görüştük. 1 aydır çatır çatır aracın çalıştığını 1 kez olsun stop etme gibi bir problem yaşamadığını söyledi. Palio rolanti dalgalanması ve palio rolanti sorunu böylece çözülmüş oldu. Sonrasında konu ile ilgili palio 1.4 el rolanti sorunu , palio 1.2 rölanti motoru sorunu , palio 1.4 el rolanti sorunu soruları gelmeye devam edince 1.2 ve 1.4 araçların da mekanik rolantiye geçince sorunlarının çözüldüğünü gördük.

The post appeared first on .
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst