Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Ferrari İphone Tasarımcısı İle İşbirliği Yaptı

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
1632844470910.png

Ferrari , marka, holding şirketi Axor ve Ive ve eski Apple tasarımcısı Marc tarafından kurulan bir tasarım kolektifi olan LoveFrom arasındaki "uzun vadeli, çok yıllı işbirliğinin" bir parçası olarak ünlü Apple tasarımcısı Sir Jony Ive ile birlikte çalıştı. Haberler.

Ferrari tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni işbirliği lüks sektöründe bir dizi yeni "yaratıcı proje" keşfedecek. Anlaşmanın bir parçası olarak Ive, Ferrari'nin ana şirketi Exor'un Ortaklar Konseyi'ne katılacak.

Ferrari, ortaklığın üstleneceği ilk projenin markanın yüksek performans deneyimini Ive ve Newson'ın yaratıcılığıyla bir araya getireceğini ima etti. Ancak bunun bir otomotiv projesi mi yoksa markanın genişleyen yaşam tarzı kanadındaki bir girişim mi olduğu belirtilmedi.

Financial Times da dahil olmak üzere gazeteler, duyurunun Ferrari başkanı ve Exor CEO'su John Elkann'ın 2025'te piyasaya çıkacağını onayladığı Ferrari'nin ilk elektrikli aracının geliştirilmesiyle bağlantılı olabileceğini bildirdi .

Auto Express, bu iddiayı doğrulayamadı ve mevcut durumunda işbirliğinin oldukça açık uçlu olduğunu anlıyor. Ancak duyurunun kasıtlı belirsizliği, LoveFrom'un uzun vadede markayla çalışacağının teyidi ile birleştiğinde, en azından Ive ve Newson'ın Ferrari üretim arabaları üzerinde çalışma olasılığını açık tutuyor.

Ive, modern otomobil tasarımı konusunda sesini yükseltiyor ve iyi bilinen bir petrol patronuyken, Apple'da geçirdiği süre boyunca, teknoloji şirketinin kendi otomobilini serbest bıraktığına dair söylentiler kalıcıydı.

Avustralyalı Newson, daha önce büyük bir üretici için bir otomotiv projesi tasarladı ve 1999'da Ford için 021C konseptini yarattı.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst