Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Faz 2 Renault Talisman Orjinal Kablosuz Şarj Cihazini 2016 Talisman'a Monte Ettim

B

Befe

Guest
Herkese merhaba.

-Makyajlı Renault Talisman Orta Konsolu ve Ambiyans Aydınlatmaları montaj-adaptasyon işlemini, zorlu bir trim, program/canbus ve kablolama
işlemi sonrasında 2021 Kasım ayı içerisinde tamamladığımı bundan 2 video önce sizlerle paylaşmıştım. Orta konsol ve ambiyans aydınlatmaları ile birlikte ben aynı zamanda 2021 Renault Talisman'ın üst donanımında mevcut Kablosuz Şarj Standını da monte ve aktive ettim. O zamandan beri de sorunsuz kullanıyorum.

-İşlemleri zamana yayarak 10 günde tamamladım. Önce elektriki devre üzerinde çalıştım. Bu 10 günlük sürede bazı günler yarım saat, bazen 2 saat vb. çalıştım. Bunu yapmak için elimde bir tarif yoktu. Nasıl yapıldığını kendim keşfetmek ve çıkan problemlere yine kendim çözüm üretmek zorunda kaldım.

-Kablosuz şarj cihazı 12 VDC ile çalışıyor. Ancak sadece +/- 12 V uçlarının bağlanması ile kablosuz şarj devreye girmiyor. Cihaz üniversal ürünler gibi değil. İlave girdiler gerekiyor.

-Kablosuz şarj standı, 2016-2020 Renault Talisman kapaklı gözünün olduğu boşluğa küçük trim işlemleri ile oturtulabiliyor. Yani onda da trim işçiliği gerekiyor.

-Nasıl yapıldığının videosunu, işlemleri deneyip, çıkan sorunlara çözüm üreterek, uzun bir periyotta yaptığımdan ve video ya da fotoğraf
çekmediğim için paylaşamayacağım. Ama nasıl göründüğünü ve çalışma şeklini videonun devamında izleyebileceksiniz.

Video:


AŞAĞIDAKİ VİDEOLAR İSE DAHA ÖNCE YAPTIĞIM BİR MONTAJA AİT.BU VİDEOLARDAKİ ŞARJ CİHAZLARI G.KORE'DE AKSESUAR OLARAK SATILMAKTADIR.ÜST TARAFTAKİ VİDEO İSE YENİ TALİSMAN'A AİT VE CLIO 5'TE DE BULUNAN KABLOSUZ ŞARJ CİHAZINA AİTTİR.

-Bu orijinal şarj standı 2021 Talisman orta konsolu ile uyumlu. O yüzden tek başına monte edilemiyor. Edilse bile, yukarıda bahsettiğim gibi 12 vdc +/- uçlarına bağlantı yapılarak aktive edilemiyor. Bu sebeple 2016-2020 Renault Talisman'ların kapaklı bölmesi için orijinal aksesuar olarak üretilmiş Kablosu Şarj Cihazı bir seçenek olabilir.

Bu aksesuarın tanıtım ve kutu açılışını aşağıdaki linkteki videodan;


Detaylı montaj tarifini ise aşağıdaki linkteki videodan izleyebilirsiniz.;
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst