Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Enterprise Ve Microsoft Ortak Filo Teknoloji Hizmeti Sunmaya Başlıyor

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
Enterprise Holdings, bağlı araç teknolojisini Enterprise'ın ABD'deki araç kiralama, egzotik araçları ve ticari kamyon kiralama filolarına ve yakında İngiltere ve Kanada'ya getirmek için Microsoft ile birlikte çalışıyor .


Şirkete göre, Enterprise bu teknolojiyi yüz binlerce aracına zaten uyguladı ve şirkete göre yıl sonuna kadar 350.000 kadar araç bağlanacak. Enterprise, önümüzdeki beş yıl içinde filosunu tamamen bağlantılı araçlara dönüştürmek istiyor.

Şirkete göre Enterprise, araç filosunun oluşturduğu bağlantılı araç verilerinden içgörüler elde etmek için Microsoft'un analitik teknolojilerini kullanıyor. Bu süreç, işletme içinde verimlilik yaratırken tüketiciler için kiralama sürecini kolaylaştırır.


Enterprise Holdings bilgi teknolojisi başkan yardımcısı Shane Behl, "Tüketiciler daha akıcı bir araba kiralama deneyimi istiyor ve üretici ortaklarımız araçlarımızın nasıl performans gösterdiği hakkında daha fazla bilgi arıyor" dedi. "Yıl sonuna kadar ABD'de 350.000 bağlantılı araca yaklaşırken, yalnızca bu sayıyı artırmayı değil, aynı zamanda müşteri deneyimini iyileştirmeye vurgu yaparak bağlantılı bir filonun sunabileceği ek yetenekleri keşfetmeyi ve geliştirmeyi düşünüyoruz. sunduğu operasyonel verimlilikler."

Bağlantılı araç teknolojisi, yakıt seviyelerini ve kilometre sayacı okumalarını kontrol etme ve check-in ve check-out işlemlerini iyileştirme gibi görevleri kolaylaştırarak genel müşteri deneyimini iyileştirebilir.

Ek olarak, bağlantılı araçlar aynı zamanda OEM'lere ve Enterprise'a bir araç hakkında daha fazla bilgi verir. Yerleşik sensörler aracılığıyla, bağlı araçlar, belirtilen araç bilgilerini Enterprise'ın sistemleriyle paylaşacak ve OEM ortaklarından bağlı araçlarla iletişimi kolaylaştıracak teknolojiye sahiptir.

Microsoft'un CVP strateji ve operasyonları, müşteri ve iş ortağı çözümlerinden Kelly Rogan, "Dijital teknolojideki ilerlemeler, ulaşım ve seyahat deneyimleri de dahil olmak üzere işimizin ve yaşamımızın her yönünü yeniden tanımlıyor" dedi. Microsoft Azure'un gücünden yararlanarak, bağlı araç filolarını ölçeklendirmelerine yardımcı olmak ve nihayetinde geleceğin modern kiralama deneyimini ilerletmek için Enterprise ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz."
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst