Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

En İyi Yakıt Verimliliği Sağlayan 8 Lastik

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
Mevcut petrol kaynaklarının hızla tükenmesi ve çevre dostu lastikler veya yeşil lastiklerle ilgili endişeler, aracınız için iyi Yükseltme seçenekleridir. Eko lastikler veya düşük yuvarlanma dirençli lastikler olarak da bilinen bu yakıt verimli lastikler, karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı olur. Eko-lastikler, ister tipik bir IC motorlu araç, EV veya hibrit olsun, tüm otomobil meraklıları ve kategorileri arasında giderek daha popüler hale geliyor. Popülerliklerindeki hızlı artışın başlıca nedenleri, vicdani Yeşil Anlatı ile birlikte arabaların artan kilometre performansını içerir.
Yakıtın tehlikeli yan etkileri ve çevredeki egzozlar hakkında artan farkındalıkla birlikte, araç sahipleri arasında araçlarını daha yüksek kilometre performansı ve daha düşük yakıt tüketimi için ayarlama yönünde artan bir eğilim olmuştur. Ayar ayrıca daha iyi aerodinamik için vücut geliştirmeleri oluşturur. Fazla ağırlığın ve bagajın kaldırılması, aracın daha iyi performans göstermesini sağlar. Lastiklerin yakıt verimliliği en yüksek lastiklerle değiştirilmesi, ayarlama sürecinin son adımıdır.
Son gelişmeler, sıradan kullanıcılar tarafından kullanılmak üzere piyasadaki yakıt verimliliği en yüksek lastiklerin çoğunu ortaya çıkardı. En iyi yuvarlanma dirençli lastiklerin her biri yakıt israfını maksimuma indirdiğini iddia etse de, bazı markaların ürünlerinin diğerlerinden daha iyi olması doğaldır. En düşük yuvarlanma dirençli lastikler söz konusu olduğunda, kilometre performansı açısından en iyi lastikler aşağıdadır.
Yakıt tasarruflu lastikler, araç bakımı konusunda daha az endişelenmenize yardımcı olabilir


Satın alabileceğiniz Yakıt Verimliliği En Yüksek Lastikler Nelerdir?​

İşletmeniz için doğru lastiği seçmenin ne kadar zor olabileceğini biliyoruz. Endişelenme - bunu kolaylaştırabiliriz. İşte göz atabileceğiniz en iyi seçeneklerden bazıları.

Bridgestone Ecopia EP 422 Plus​Listedeki en sessiz yakıt tasarruflu lastiklerden biri olan bu lastik , sürücülerin yakıt depolarından daha fazla mil atlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Birden fazla araba ve minibüse sığdırmak amacıyla çok sayıda uygun boyutta mevcut olan Ecopia'nın yakıt ekonomisi iddiası, laboratuvarda yuvarlanma direnci testi kullanılarak laboratuvarlarda doğrulanmıştır.
Şirket ayrıca bu çevre dostu lastikler için bir garanti sunuyor. 65.000 mil kadar onlar için endişelenmenize gerek yok.

Michelin Energy Saver A/S Tüm Sezon​

Muhtemelen bugün piyasadaki en iyi düşük yuvarlanma dirençli lastiklerden biridir.
Michelin, düşük dirençli lastik üretiminde öncülerden biriydi ve patentli teknolojisi, rekabette hâlâ kilometrelerce önde. Yakıt tasarrufu sağlayan lastikler, performans bölümünden en ufak bir parça bile ayırmadan üstün enerji tasarrufu sağlar. Bir dizi test, Michelin lastiklerinin daha da geliştirilmesine yol açmıştır ve Bridgestone ile birlikte, En İyi Enerji Tasarruflu Lastikler segmentinin zirvesinde yer almaktadırlar. Lastikler mevcuttur - sedan, crossover veya hibrit araçlar içindir. Lastiklerin fiyatları biraz yüksek görünse de ödediğinizin karşılığını ve çok daha fazlasını alırsınız.


Yakıt açısından verimli bir lastik söz konusu olduğunda seçim, marka adından dayanıklılığa kadar her şeyin nasıl olduğuna bağlıdır.


EcoPlus Teknolojili Continental CrossContact LX20​

Continental, CrossContact serisi ile yakıt ekonomisi için en iyi lastiğin kendi versiyonuyla geldi. LX 20 öncelikle SUV'ler, hafif kamyonlar ve crossover'lar için tasarlanmıştır. SUV'ler ve crossover'lar, enerji verimliliği ve kilometre performansı açısından kötü seçimler olarak görülüyor. Güç ve performans akılda tutularak tasarlanmıştır.
CrossContact LX20 Ecoplus lastiklerinin en iyi yanı, SUV'nizin enerji verimliliğini artırırken yolda mükemmel çekiş sağlayacak olmasıdır. Büyük ölçüde kesintisiz merkez nervürleri sayesinde mükemmel bir direksiyon tepkisine sahiptir. Diğer ilave faydalar arasında düz çizgi dengesi ve dört çevresel oluk sayesinde geliştirilmiş ıslak çekiş yer alır. Tüm Çekiş Kanalları ile 3D kar çekişinde çok iyi olmasa da, efsanevi Continental dayanıklılık damgası ile SUV'niz için hala sağlam bir seçimdir - Ecoplus özellikli LX 20'yi en iyi düşük yuvarlanmalardan biri olarak sağlam bir seçim haline getirir dirençli lastikler.

Nokian eNTYRE 2.0​

Finlandiyalı Nokian Tyres şirketi, eNTYRE 2.0 amiral gemisi adı altında piyasada bulunan enerji ve yakıt verimli lastiklerin üretimi için tamamen çevre dostu bir üretim süreci yaparak lastik yapım endüstrisindeki ender başarılardan birine imza attı. Üretim sürecine hiçbir toksik veya kanserojen kimyasal da dahil değildir - yeşil felsefeyi sağlıklı bir şekilde benimsemekten bahsedin.
eNTYRE2.0, Kuzey Amerika'nın yolları ve koşulları için tasarlanmıştır. Tekerlek yarıçapına ve kol tasarımlarına bağlı olarak çeşitli boyutlar mevcuttur. Şirket, bu lastikleri tescilli Yüksek Modüllü Sırt Bileşiği kullanarak yapar ve bazı lastikler bazen V derecelidir - optimum performansı için hız seviyelerinden bahseder.

Pirelli P4 Dört Mevsim Artı​

İtalyan lastik üreticisi, Yakıt Tasarruf Katmanları segmentinde P4 Four Seasons plus'ı piyasaya sürdü. Özellikle bütçe fiyatlandırması ve iyi performansları nedeniyle otomobil meraklıları arasında büyük bir favori haline geldi. Segmentindeki en uygun fiyatlı lastiklerden biridir ve üstün yol tutuşu ve çekişi ile birlikte onu popüler kılmaktadır.
P4, çeşitli tasarım yenilikleri ile birlikte silika açısından zengin bir sırt bileşeni ile doldurulur. Yenilikler, tüm hava koşullarında çekişe yardımcı olur. Basamaklarındaki simetri, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Çizim ile yapılır. Tüm bunlara ek olarak, Pirelli P4 sessizdir, ıslak zeminde gerçekten parlar ve 9000/0/km'ye varan sırt aşınması garantisi ile birleştiğinde akıllıca bir seçimdir.

Goodyear Güvencesi Yakıt Maks.​

Goodyear Assurance Fuel Max, her mevsime uygun, düşük dirençli sırt bileşikleri kullanılarak hazırlanmıştır. Artan stabilite ile sonuçlanan güçlü omuz bloklarına sahip 4 farklı bölge vardır. Çevre dostu lastikler bu nedenle yüksek hızlarda denge sağlamak için mükemmeldir ve bu da onları otoyollar için mükemmel kılar.
Assurance Fuel Max, Çift Aquachannel kanallarından oluşan bir Islak Sırt Bölgesinden oluşur. Islak yol koşullarında bu lastikler, yüksek hızlara ulaşabilen otomobiller için mükemmel ilavelerdir. Lastikler hafif karı geçebilir. Ancak onlardan ağır bir görev beklemek aptallık olur. Goodyear lastiklerinin diğer hafif dezavantajlarından biri de gürültülü olmaları ve konfor dağılımı ölçeğinin sürücüye dönük olmasıdır.
Bu, muazzam performans avantajları göz önüne alındığında Goodyear Assurance Fuel Max'i satın almanızı engellememelidir - bu da onu en iyi enerji tasarruflu lastiklerden biri yapar.

Toyo Versado Eko​

Toyo Versado Eco, düşük yuvarlanma dirençli lastikler listesinde üst sıralarda yer alıyor. Hem manuel hem de hibrit, çapraz şanzıman kapağı için mükemmel bir genel seçim. Çekişler, yol için mükemmel kavrama koşulları sağlayarak hem kuru hem de ıslak koşullarda daha yumuşak ve daha iyi bir yolculuk sağlar. Basamaklar, düzensiz aşınmayı önleyecek ve daha hızlı su tahliyesine izin verecek şekilde kalıplanmıştır. Bunlar lastiklerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Tasarruf edilen yakıt miktarında da oldukça dikkat çekici bir gelişme var.
Toyo Versado'nun en büyük artısı muhtemelen fiyatlandırması. Farklı üretici markalarının premium LRR lastiklerinden nispeten daha ucuzdur. Versado Eco ayrıca doğadan elde edilen sırt bileşeni malzemelerine sahiptir, bu da daha düşük potansiyel risk ve çevreye zarar anlamına gelir.

Dunlop EnaSave 01 A/S​

Elektrikli araçlar için yüksek mpg Lastikler.
Otomobil endüstrisindeki son gelişmeler, büyük ölçüde Tesla Motors tarafından yönetilen elektrik iletim sektöründe hızlı gelişmelere sahne oldu. Tesla'lar elektrikli arabaların Lamborghini'leri olarak kabul edilebilirken, daha ucuza uygun fiyatlı arabaları satın alma olasılığınız daha yüksek. Dunlop EnsSAve, elektrikli araçlar için mevcut en iyi enerji tasarruflu lastiklerden biridir ve bu da nispeten ucuz bir fiyata sahiptir. Mitsubishi gibi popüler elektrikli otomobillerin üretim montajında Orijinal parça olarak kullanılmıştır.
EnaSave, elektrikli aracınızı 5-10 mil artırmayı vaat ediyor. Ayrıca bağımsız sırt ve omuz blokları ve çift oluklar ile mükemmel denge ve manevra kabiliyeti sağlar. Ekstra kenarlar için kılcal kanallar sayesinde kış sürüşü de kolaylaşır. Lastikler de son derece sessiz.
Bu lastiklerin tek dezavantajı , piyasada çok sayıda bulunmaması olabilir. Satın almadan önce web sitelerinden belirli bir boyutun bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Yeşil Araba Lastikleri hakkında SSS:​

En iyi düşük yuvarlanma dirençli lastikler hakkında bilmeniz gerekenleri mi merak ediyorsunuz? İşte bir bakış.

- Hangi lastik daha ucuz? Geleneksel lastikler mi yoksa Çevre Dostu Lastikler mi?​

Çok daha ucuz seçeneklerin mevcut olması mümkündür. Lastik alışverişi için dışarı çıktığınızda belli olur. Oluşan tasarruflar, yakıt faturanızdaki uzun vadeli tasarruflara dayanmaktadır. Bu lastiklerin daha yüksek fiyatlandırması, ekstra Araştırma ve Geliştirmeye bağlanabilir.

- Aynı anda 2 veya 4 lastiği değiştirmeli miyim?​

Satın almadan önce bilmek önemlidir . Bilinmiyorsa, bu konuda bir uzmana danışmak daha iyidir. Aynı anda 4 lastik satın almak, pahalı olsa da daha iyidir. O zaman lastikler sadece iki ön/arka yerine aynı aşınmaya/yırtılmaya sahip olacaktır.

- Öngörülen lastik basıncı aşılırsa bir sorun olur mu?​

Üretici tarafından belirtilen lastik basıncına uyulması önerilir. Yüksek kilometreli lastiklerin yakıt verimliliği, basıncı birazcık artırarak daha da artırılabilir (35 psi ila 40 psi, %5 daha iyi yakıt tasarrufu sağlayabilir). Bununla birlikte, çekiş azalacağından sürüş kalitesi engellenir.

- Bu Lastikler Güvenli mi?​

Düşük Dirençli Lastikler, birinci sınıf bir üreticinin lastikleri gibi tamamen güvenlidir. Ancak, performans açısından normal yüksek performanslı lastiklerden daha iyi değiller. Normal bir sürücü için- fark çok önemli olmayacak.
 

dvrzener

Yeni Üye
Katılım
21 Eyl 2021
Mesajlar
7
Tepki
2
Puan
3
  • Yuvarlanma Direnci -1
   • Lastiğin yakıt tüketimine olan etkisini belirtir.
   • A ve G harfleri arasında sınıflandırılır, A harfi en ekonomik G harfi ise en müsrif yakıt tüketimi değerini belirtir.
   • A sınıfı lastikler en az yakıt tüketimine sahiptir.
   • D sınıfı sadece kamyon lastikleri için kullanılır. Otomobillerde bulunmaz.
   • Her bir harf arasında %1-%1.5 tüketim farklılığı vardır.

 • Yağışlı havada 80km/s hız ile fren yapıldığında durma mesafesininkısalığını belirtir.
 • A ve G harfleri arasında sınıflandırılır, A harfi en kısa G harfi ise en uzun durma mesafesini belirtir.
 • A sınıfı lastikler yağışlı havalarda en iyi durma mesafesine sahiptir.
 • D ve G sınıfları kullanılmamaktadır.
 • Her bir harf arasında 3km-6km arasında fren mesafesi farkı vardır.
  • Lastiğin çevreye yaydığı ses miktarı, 3 farklı seviye olarak belirtilir.
  • Tek siyah dalga daha düşük, 2 siyah dalga orta, 3 siyah dalga ise daha yüksek ses seviyesini işaret eder.
  • Tek dalgaya sahip lastikler en sessiz lastiklerdir.
  • 80db seviyesinin üstü düzeylere uzun süre maruz kalmak kalıcı sağlık sorunlarına neden olabilir.

 • İki farklı tip lastiğin karşılaştırması ve tüketim hesaplama programı ile konu daha rahat anlaşılabilir.
  • VW Golf’de kullanılan 225 / 45 R17 ölçüsünde benzer özelliklerde iki lastik arasında 1 numaralı lastik 2 numaralı lastiğe göre hem daha az yakıt tüketmekte hem de yağışlı havalarda daha iyi yol tutuş ve fren mesafesine sahiptir. Ayrıca 1 numaralı lastik daha sessiz bir lastiktir. Ancak bu 1 numaralı lastiğin kuru yol performansının daha iyi olduğunu göstermez.
  • Araba blogu
  sitesinden edindiğim bilgiler
 • Daha önceden tüketim değerleri daha yüksek olan 2 numaralı lastiği kullanan bir sürücü 1 numaralı lastiğe geçiş yaptığı zaman lastiğin yaklaşık ömrü olan 60.000km kullanım sonunda 190 litre daha az benzin tüketebiliyor. Bu da yaklaşık 860TL tasarruf etmek anlamına geliyor. Ayrıca araç 60.000 km boyunca 445 kg daha az karbondioksit gazını atmosfere salıyor. Bu da 1 numaralı lastiğin oldukça çevreci bir lastik olduğunu gösteriyor.
 

onderkr82

Yeni Üye
Katılım
3 Mar 2022
Mesajlar
1
Tepki
0
Puan
1
çok faydalı bilgiler sunmuşsunuz, gerçekten bende lastik alırken en çok yakıt verimliliğine bakıyorum. Bugün 2022'nin en iyi yaz lastikleri diye bi araştırma yaptım.
Bir sayfa buldum. Test sonuçlarına göre listelemişler hoşuma gitti, bakmak isterseniz; lastikjantavm
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst