Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

En İyi Arazi Araçları

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
Olağanüstü kalite, verimlilik ve kullanışlılık - bunlar, modern bir tam boyutlu SUV araç için ana alıcıların istekleridir. Bu alanda sakin ve istikrarlı sürüşü hedefleyen birinci sınıf arabalar bulabilirsiniz, ancak doğal olarak kötü yolların üstesinden gelmek için yapılmış daha ucuz ve daha pratik arazi canavarları da var. Bugün makul bir fiyata, harika arazi kabiliyetine ve diğer harika özelliklere sahip en güçlü üç arazi aracını inceliyoruz.

Hangi araçların tüm kriterlerde en iyi olduğunu bulmak o kadar kolay değil. Araba pazarındaki her tanınmış üretici böyle bir teklif sunmaya çalışır. Öyleyse, modern dünyadaki muhtemelen en iyi cipleri tanımlamaya çalışalım.

Toyota Land Cruiser - tam boyutlu SUV'lerin lideri​

On yıldan fazla bir süredir bu araba, arazi sınıfında lider gibi görünüyor. Teknik taraf, birkaç yıl Toyota LC'ye sahip olduktan sonra bile bir sürücüyü kolayca şaşırtabilir. Yolda belirli bir duruma girdiğinizde ve aracınızın gücünü kullanmanız gerektiğinde, Toyota zaman zaman kabiliyeti ile sizi şaşırtıyor.

Land Cruiser şu anda Toyota'nın birçok kullanışlı özelliği olan en pahalı SUV'sidir:

 • 391 beygir güç veren ve 8 silindirli 5.7 litrelik VVT-I motor;
 • Elektronik kontrollü akıllı vites sistemine sahip 6 vitesli otomatik vites;
 • birçok kullanışlı elektronik ve seçenekli tam zamanlı 4WD;
 • Toyota LC'de sürüşü unutulmaz bir şekilde konforlu hale getiren bağımsız süspansiyon.
Toyota%20Land%20Cruiser%20200%201655641562.jpeg


Bu aslında Toyota LC cephanesindeki tek teklif. Fiyatı gerçekten yüksek olmasına rağmen modele hala büyük ilgi var. Japon üreticiler, Land Cruiser'ı tekliflerindeki en pahalı ve lüks otomobillerden biri yapmaya karar verdiler, bu nedenle bu SUV'u satın almak istiyorsanız, ek teknolojiler ve seçenekler için 80 000 dolar ve daha fazlasını hazırlayın.

Bu araba gerçekten sınıfının en iyilerinden. Harika bir tasarıma ve inanılmaz bir üretkenliğe sahiptir. Fiyatı gerçekten yüksek olmasına rağmen, birçok Amerikalı mükemmel tipi için bu teklifi seçiyor.

Nissan Patrol - yeni nesilde büyük rekabet​

Bu, dünya çapında popülerliğini kazanmış pahalı ve görkemli bir araçtır. Uzun yıllar Nissan Patrol bir şirketin teklifinin bir parçası değildi - Nissan tüm bütçesini diğer popüler otomobillere ve SUV'lara koydu. Ama şimdi sıra Patrol'a geldi - efsanevi 90'lardan hatırladığımız üstün arazi aracı.

Eski SUV'ler son derece güçlüydü ve mükemmel kaliteye sahipti - bazıları hala çiftliklerde ve çiftliklerde çalışıyor. ABD salonlarında maalesef sunulmayan Yeni Nissan Patrol'un birçok teknik üstünlüğü var:

 • arabanın sadece üç versiyonu ve 5.6 litre ve 405 hp tek bir motor;
 • entelektüel sistemlere ve harika ayarlara sahip otomatik vites;
 • yolda sabit ve önlenemez hale getiren yaklaşık 7 bin pound tam ağırlık;
 • Devriye, 100 kilometrelik yolun üstesinden gelmek için 20 litre gaza ihtiyaç duyuyor.
Nissan%20Patrol%20564643.jpg


Büyük yakıt tüketimine rağmen büyük Nissan alıcılarını yakaladı ve dünyanın en popüler ağır SUV'larından biri haline geldi. Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser için büyük bir rekabet sunuyor - fiyatlar birbirine çok benziyor. Avrupa Ülkelerinde ve Japonya'da 85 bin dolar civarındadır.

Jeep Grand Cherokee SRT - SUV sınıfında ulusal gurur​

Amerikan firmasının yeni SRT modelini SUV dünyasında kral ilan edecek kadar alçakgönüllü değil. Jeep Grand Cherokee SRT, her zaman basit önermelerden farklı olmuştur. Sahibine güçlü motor, harika yapı ve olağanüstü teknolojiler sunar.

Bu sadece Jeep'in SRT versiyonunun değişen görünümü ile ilgili değil. Basit versiyonlarda bulamayacağınız harika motorlar ve birinci sınıf dişliler hakkında. Otomobilin en ilginç teknolojik güçleri ise şöyle:

 • 6,4 litre ve HEMI teknolojisine sahip unutulmaz V8 motor;
 • Hızlanma pedalı hareketinin merkezinde hissedebileceğiniz 486 hp;
 • alt dönüş aralığında başlayan 624 N*m'de tork;
 • 8 vitesli otomatik spor vites;
 • Jeep Grand Cherokee SRT için özel olarak tasarlanmış Pirelli lastikleri.
Jeep%20Grand%20Cherokee%20SRT%208%2046546544.jpg


Alıcı, yol kalitesinde hiçbir farklılıktan bahsetmeyen tamamen arazi aracı alacak. Sürücüler için en yüksek konfor seviyesi vardır. Grand Cherokee SRT, sağlam bir spor süspansiyona sahiptir ancak gerçek konforu kısaltmaz.

Jeep Grand Cherokee SRT almak istiyorsanız, ek özellikler için 65.000 dolar ve daha fazlasını hazırlayın. Bu ucuz değil ama araba olağandışı.

Videodaki yeni Grand Cherokee SRT'ye bir göz atın:Bitiş çizgisi​

Tam boy sınıfındaki en ilginç üç SUV, dünyaca ünlü üreticilerin gerçekten harika teklifleri gibi görünüyordu. Fiyatı 60 binin altında olan bir araba olmadığı gibi diğerlerinden daha kötü ya da daha iyi bir araba da yoktur. Bu alandaki her arazi aracı kendi doğasına sahiptir ve aslında başkalarıyla karşılaştırılamaz.

Sizi asfaltta, toprakta, kumda ve hatta bazı ormanlarda götürecek bir araba istiyorsanız, yukarıdaki listedeki arabalara dikkat edin. Size gerçekten bir arazi aracından istediğiniz her şeyi verebilirler.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst