Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

En Çok Satılan Elektrikli Ve Hibrit Araçlar Hangileri ?

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
1632848063332.png

Q2 2021 Kelley Blue Book Brand Watch raporuna göre, Toyota ve Honda en çok alışveriş yapılan hibritlere liderlik ederken, Tesla, yeni gelenlerden bazı rekabetler görmeye başlamasına rağmen, en çok alışveriş yapılan EV'ler için yine hakim oldu.


26 Ağustos'ta Cox Automotive haber bülteninde özetlenen rapor, bir markanın veya modelin segmentindeki rakipleriyle nasıl bir araya geldiğini belirlemek için tüketicilerin satın alma kararının anahtarı olan bir düzine faktörde tüketici alışveriş davranışını da işleyen bir tüketici algısı anketidir. . Kelley Blue Book, her çeyrekte lüks olmayan ve lüks markalar için ayrı bir Marka İzleme raporu hazırlıyor ve bu rapor artık elektrikli araçlara daha yakından bir bakış sunuyor: Elektrikli araçlar, hibritler, plug-in hibritler ve yakıt hücreli araçlar.

Elektrikli araçlar için alışveriş konusu çeyrekte genel olarak arttı ve bu çeyrekte satılan 250.000 adetlik rekor kıran satışlar da arttı . Lüks ve lüks olmayan tüm araç müşterilerinin %20'si, 2020'nin sonundan bu yana yükselen bir oran olan elektrikli bir araç için alışveriş yaptı.


Tüketicilerin yaklaşık %8'i tamamen elektrikli bir araç olarak değerlendirdi ve aynı zamanda geçen yılın sonundan bu yana artan bir yüzde. En büyük payı hibritler aldı - alışveriş yapanların %15'i hibrit olarak kabul edildi, yükselişte ve yeni bir zirvede.

Başkan Biden'ın 2030 yılına kadar tüm yeni araç satışlarının %50'sini EV'ler veya plug-in hibritler oluşturma hedefinin yanı sıra bu on yılda piyasaya sürülen yeni modellerin telaşı arasında EV'lerin ve hibritlerin alışveriş ve satışlarının artmaya devam etmesi muhtemel. Ancak zorluk, kullanılabilirliktir. Diğer tüm araçlar gibi, elektrikli araçlar da küresel bilgisayar çipi sıkıntısı nedeniyle üretim kesintilerine uğradı.

Tesla Hakimiyetindeki EV'ler; Yeni Gelenler Zemin Kazanıyor​

Tesla Model 3, en çok satın alınan EV ve en çok satın alınan ikinci elektrikli araçtı. Model Y, en çok alışveriş yapılan dördüncü elektrikli araçtı. Model S en çok alışveriş yapılan 8 numara oldu.

İlk 10 listesi iki yeni gelen gördü. En çok alışveriş yapılan elektrikli araçlar arasında ilk kez yer alan yeni Ford Mustang Mach-E, Model Y ile Model S arasında 5 numarada kaldı. Chevrolet Bolt ilk kez listeye girdi ve 1 numaraya yükseldi. 10.

Bu arada, Tesla'nın yanı sıra Ford ve Chevrolet'i de zorluklar bekliyor.

GM, Chevrolet Bolt EV'lerini, üretim kusurları nedeniyle aşırı ısınma ve alev alma riski altında olduklarından, 2017'den beri üretilen tüm elektrikli araçlarını kapsayacak şekilde genişletti. GM, Bolt'u üreten Michigan tesisini boşta çalıştırdı ve sahipleri yedek pil modüllerini beklerken Bolt'lar için bir satış durdurma emri verdi.

Ford, Mustang Mach-E sipariş eden tüketicilere, çip sıkıntısı nedeniyle araçlarının teslimatının altı haftaya kadar ertelenebileceğini bildirdi.

Aynı zamanda, bazı Tesla müşterileri arabaları için haftalarca veya aylarca beklemeler yaşıyor ve Tesla'nın vaat edilen teslimat tarihleri, Tesla'nın üretim sorunları yaşadığını düşündürüyor.

Toyota, Honda Hibritlerde Lider​

Toyota RAV4 hibrit, en çok satın alınan elektrikli araç olarak tekrarlandı. Toyota, en çok satın alınan elektrikli araçların ilk 10 listesinde en fazla modele sahip. Listeyi RAV4'ün ötesinde yapmak Prius 6 numara, Camry 7 numara ve Highlander 9 numaraydı. Toyota'ya da itiraz edilebilir. Hibrit modelleri son derece kıt. Ve şimdi Toyota, çip sıkıntısı nedeniyle Eylül ayına kadar küresel üretim planlarının %40'ını kesmek zorunda kalıyor.

Honda CR-V hibrid üçüncü en-alışveriş elektrikli araç ve 10 için bağlı Honda melez olduğunu inci Chevrolet cıvata ile.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst