Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Elektrikli Ve Akıllı Traktör Monarch Traktör

Mühendis

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
43
Tepki
30
Puan
18
Modern teknolojilerin hızlı ilerlemesinin tarım teknolojisi alanını da kapsayacağı ortada. Nitekim, elektrikli traktör bunun en güzel örneği oldu. Bu traktörün sürücüye de ihtiyacı yok zira tam olarak otonom bir araç. Yapay zeka ile internetten kontrol edilerek, istenen alanları sürecek. Doğaya da Dizelin atıkları olan CO, CO2 ve NOx bileşenlerini bırakmaya son verecek olan yepyeni bir buluş.


elektrikli-traktör.jpg

Monarch traktör kontrol sistemi, derin makine öğrenmesi ve kendi kendine öğrenme ilkeleri üzerine inşa edilmiştir, bu sayede traktör çalışma sırasında öğrenebilir ve kalitesini sürekli olarak iyileştirebilir. Traktör üzerindeki tüm kameralar ve sensörler, her iş günü traktör kontrol sistemine yaklaşık 240 GB veri sağlar. Bu verilerin analizi, yalnızca traktör kontrolünün uygulanmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda verimi değerlendirmek, uzun vadeli beklentiler de dahil olmak üzere mahsullerin "sağlık durumunu" değerlendirmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Traktör 70 beygir gücünde elektrik motoru, şanzıman ve 10 saat kesintisiz çalışma sağlayan şarj edilebilir pil ile çalışmaktadır. Monarch traktör yelpazesi, isteğe bağlı üç noktalı yataklar veya dört tekerlekten çekiş ile donatılmış modelleri içerir. Dört tekerlekten çekişli versiyonda traktör 998 kg ağırlığındadır.


 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst