Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Sınavı Kaç Dakika Sürüyor?

MrKılıç

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
41
Tepki
7
Puan
8
Ehliyet almak isteyen sürücü adayının öncelikle gerekli şartları sağlaması gerekmektedir. Bu koşullardan biri yaştır. Sürücü, almak istediği hak sınıfına göre reşit olmalıdır. Ancak temel yaş sınırı dikkate alındığında 18 yaşını doldurmak kamyonet sürmek ve sürmek için yeterlidir.

Yaş sınırına ulaşmış bir adayın sürücü belgesi yani sağlık sertifikası alması gerekmektedir. Sağlık raporu, sürücü olmanıza engel olmadığını gösteren resmi bir belgedir. Sürücü sağlık raporu aile hekimi, devlet hastanesi, üniversite hastanesi, özel tıp merkezi ve polikliniklerden alınabilir.

Diğer belgeleri tamamlayan bir sürücü adayı artık bir sürücü kursuna kayıt yaptırabilir. Sürücü kursu yaklaşık 1 hafta sürer. Bu süre içerisinde aday 4 farklı derste öğrenim görmektedir. Aday bu derslerden 50 soru cevaplamak ve 70 puan almak zorundadır.

Adayları ilgilendiren soru ise sınavın genel olarak kaç dakika sürdüğü.

Ehliyet sınavına girmek için kaç dakika

Ehliyet almak isteyen sürücüye yukarıdaki şartları yerine getirip sınavı geçtiğinde 45 dakika verilir. Bu 45 dakikalık sınav, bir bilgisayar aracılığıyla çevrimiçi olarak yapılır. Sınava iyi hazırlanmış adaylar için 45 dakika yeterli olurken, kursa katılmayan veya sınav stresi yaşayan adaylar için yeterli değildir.

Her bir sınav sorusunu cevaplamak kaç dakika sürer?

Sınavı başarılı bir şekilde geçmek için zamanınızı mümkün olduğunca mantıklı kullanmak önemlidir. Bunun için ehliyet sınavına girecek adayın her soru için ne kadar zaman harcadığını değil toplam süreyi doğru kullanması gerekmektedir. Sınavı geçmek için 35 soruyu doğru cevaplamak yeterlidir. Bu durumda 35 soruya 1 dakika ayırmanız ve kalan 10 dakikayı 15 soru üzerinden değerlendirmeniz gerekir.

Sınavda yanlışlar doğruya yol açmadığı için adayın önce bildiği soruları hızlı bir şekilde cevaplaması, ardından bilmediği soruları tahmin etmesi gerekir. Bu taktiği uygulayan her pilot adayı, zamanını doğru değerlendirir. Ancak sınavı başarıyla geçmek için zamanı akıllıca kullanmak yeterli değildir.
 

morbenekli

Yeni Üye
Katılım
25 Tem 2022
Mesajlar
1
Tepki
0
Puan
1
Ehliyet sınavı geçmek kolay önemli olan direksiyon sınavı. İlk girişimde sınavdan 92 aldım direksiyon sınavı biraz zorladı beni. Çoğu kez aynı sorular çıkıyor İnternetten en çok çıkan ehliyet sorularına çalışarak geçilebilecek bir sınav.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst