Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Dizel Motor Titremesi Neden Olur

T

Teknobilgi

Guest
Dizel motor titremesi neden olur yazımız ile sizlerleyiz. Araç motoru nedir denildiğinde yakıttan elde ettiği ısı enerjisini hareket enerjisine çeviren makineler akla gelmektedir. Motor çok kapsamlı bir makinedir.

motor-rektefiye-nedir.jpg


Dizel Motor Titremesi Sebepleri


Günümüzde benzinden hareket enerjisi elde edebilen araç motorları içten yanmalıdır. Bunun anlamı benzinin motor içinde yakılmasıdır. Motorlar karmaşık bir sisteme sahiptir. Bu nedenle sökülmesi ve takılması oldukça zordur.

Onarımı da uzmanlık gerektirir. Araç motorlarında bir arıza meydana geldiğinde mutlaka teknik destek alınması gereklidir. Dizel araç motor titremesi , motorda titreme , motor titremesi nedenleri, megane 1 rolantide titreme, motorda titreme sebepleri, araçta titreme neden olur, araba motoru neden titrer, araç rolantide neden titrer, araba motor titremesi neden olur, lpg den benzine geçerken titreme gibi sorularınızın cevaplarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dizel Motor Titremesi Neden Olur​


Motorda titreme veya sallanamaya sebep olan yaygın nedenler:

  • Gevşek motor kulakları
  • Arızalı buji ve buji telleri
  • Motor titreşim uyum dengeleyicisi
  • Aşınmış triger kayışı/zinciri
  • Kırık denge mili

Motor Arızasını Önemseyin


Motorlarda çeşitli arızalar meydana gelebilir. Bu arızalar da büyük sorunlar yaratır. Motor arızasında aracın hareket etme yeteneği tamamen sıfırlanabilir. Kimi durumlarda motorda arıza meydana gelse bile araç sürülebilir. Ancak bu tip arızalar giderilmezse daha büyük sorunlara neden olur. Örneğin motor titriyor ya da sallanıyorsa bu sorunun kaynağının mutlaka tespit ettirilmesi gereklidir. Bu şekilde araç kullanılmaya devam edilirse başka sorunlar ortaya çıkacaktır. Sonuçta da az bir parayla yaptırılacak olan onarımın bedeli daha yüksek fiyatlara çıkabilecek işlemi bile gerekebilecektir.

Dizel Motor Titremesi Durumunda Uzman Desteği Alın


Motor titriyor ya da sallanıyorsa sorunu akla gelebilir. Ya da pistonlardan biri normal çalışmıyordur. Bujilerden biri ateşleme yapmazsa hem motor titreyecek hem de motorda tam yanma olmayacaktır. Bu da aracın fazla yakıt harcamasına neden olacaktır. Buji sorunu olduğunda bu parçanın değiştirilmesi ile sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Ancak pistonlardan kaynaklanan bir sorun varsa o zaman motorun sökülmesi gerekecektir. Bu işlem için de mutlaka uzman desteği gereklidir. Dizel aracım rolantide titriyor, Dizel araç motor titremesi, Rölantide motor titreme yapıyor, Rölantide titreme neden olur, Rölantide titreme, Dizel araba dururken neden titreme yapar, dizel araç motor titremesi sebepleri rölantide titreme motor neden titreme yapar dizel araçta titreme neden olur dizel motorda titreme motosiklet neden olur


Motor Titremesi Nedenleri

The post appeared first on .
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst