Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Coupe Ne Demek, Türkçesi Nedir? Coupe Arabalar Nasıl Olur?

M

Milliyet

Guest
61dd8f2c86b244405491b942.jpg

Coupe, Fransızca kökenli bir kelimedir. Dilimize Fransızcadan geçmiş olan Coupe kelimesinin anlamı doğranmış anlamına gelmektedir.

Coupe Ne Demek, Türkçesi Nedir?

Coupe Fransızca bir kelimedir ve Türkçe tam anlamı doğranmış olarak karşımıza çıkmaktadır. Coupe kelimesi genelde iki kapılı ve dört kişilik arabalar için kullanılan bir kelimedir. Birçok markada coupe araba modelleri üretilmektedir ve birçok kişi tarafından da kullanışlı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Bundan dolayı coupe arabalar hangi özellikleri olduğunu öğrenebilir ve buna göre tercih edebilirsiniz.

Coupe Arabalar Nasıl Olur?

İki kapılı otomobillere Coupe adı verilmektedir. Bu arabaların sportif bir görüntüleri vardır ve 2 ya da 4 camları bulunur. Coupe araba modellerinin bazılarında 2 bazılarında ise 4 oturma koltuğu vardır. Bazı modellerde ise önde 2 arkada 1 oturma koltuğu bulunur. Bu modelde arabalar Coupe veya Town Coupe olarak bilinmektedir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst