Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Buji Yağlanması Nedir Neden Olur?

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
Buji kuyusuna yağ sızarsa, kırık conta, kırık pistonlar veya ayrıca kırık valf kılavuzları hakkında sinyal verir. Sorun oldukça kötü, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede düzeltilmelidir. Bujilerdeki yağ arabayı kullanmanıza izin vermez.

Oil%20Leaks%20333.jpg


Bu nedenle, bujiye iyi yağ girerse, buji çalışmayı durdurur. Artık yakıtı ateşleyemez, bu yüzden bir silindir ölecek. Motor sarsıntısına ve daha yüksek yakıt tüketimine ve ayrıca araç gücü ve torkunda önemli kayıplara neden olacaktır.

Sorun bir buji kuyusunda meydana gelirse, genellikle piston veya valflerle ilgili yerel problemlerden bahseder. Ancak tüm kuyularda yağ bulunursa, motor muhtemelen çalışmayı durduracak veya yetersiz çalışacaktır. Bu durumda contaya bakmanız gerekir.

Sızıntı küçükse, motor çalışmaya devam edebilir, ancak iyi çalışmayacaktır. Sarsılma, ani durma ve istem dışı hızlanma onun için normal bir şey olacaktır. Bununla birlikte, bazen motoru onarmak ve yıllarca kullanmaya devam etmek o kadar pahalı değildir. Bu nedenle, bujiler yağ birikintilerinde çalışamayacak duruma gelene kadar uzun süre beklemeyin ve servis istasyonuna başvurun.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst