Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bugatti'den Sıradışı Bir Araç Geliyor!

mirac

Yeni Üye
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
23
Tepki
22
Puan
3
Mate Rimac (Bugatti-Rimac'ın yeni CEO'su) bu konuda bazı açıklamalar yaptı. Bugatti-Rimac CEO'sunun açıklamalarıyla , Bugatti ile elektrikli hiper otomobil üreticisi Rimac Automobili'nin ortaklığıyla birlikte sıradışı bir projenin geleceğini öğrendik . Rimac Automobili firmasının, dünyanın en hızlı otomobili olan Rimac Nevera'yı ortaya koymuş olmasından dolayı da bu açıklamaya şaşırmadığımızı söyleyebiliriz.

Mate Rimac, Motor Trend'e verdiği röportajda Bugatti'nin sadece 2 kişilik hiper otomobil projeleriyle sınırlı bir firma olmadığını da açıklamış. Bu açıklamaya dayanarak rahatça diyebiliriz ki: firmadan ilerleyen zamanlarda farklı gövde tipinde, hatta belki bir SUV araç bile görebiliriz. Bugatti markalı bir SUV söylentileri zaten son yıllarda ortalıkta dolaşıyor.

Mate Rimac'ın açıklamalarının devamında, Bugatti'den gelecek bir yeni modelin "sıradışı ve kimsenin akıl etmeyeceği" bir model olacağı bilgisini de görüyoruz. Rimac, Bugatti'nin ilerleyen yıllarda tamamen elektrikli yeni bir model ortaya koyacağını da daha önceden açıklamıştı. Hem de o modelin Rimac Nevera'nın kopyası olmayacağı vurgulanmıştı.
 

mirac

Yeni Üye
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
23
Tepki
22
Puan
3
Sınırlı sayıda olacağı söylemlerden belli, sadece alım gücünü düşününce acaba bir gün Bugatti de alt kesime uygun bir araç üretimine girer mi diye düşünmüyor değilim. Tek umudum Tesla'nın bütün firmaları ucuz fiyatlara tahtlarından etmesi. Cyberpunk :ninja:
Bugatti ucuz araba üretmez imkanı yok 😄. Tesla'ya bel bağlamak zorundayız.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst