Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Mühendis

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
43
Tepki
30
Puan
18
Biyogazla çalışan araba, fosil yakıtlı arabalara alternatif olabilir. Böyle bir araç, çevre dostu bir araba olabilir. Ama petrol bol (!) olduğu için, bu tip alternatif kaynaklara yönelme yok henüz.  • Biyogaz arabada kullanımı
  • Biyogaz jeneratörü fiyatları
  • Hayvan gübresinden biyogaz üretimi
  • Biyogaz tesisi
  • Biyogaz Nasıl Üretilir
  • Biyometan nedir
  • Hayvan gübresinden biyogaz üretim tesisi
  • Fs19 Biyogaz Tesisi ne ise yarar
Biyogazlı bir araba biyo-araba olarak kabul edilebilir, çünkü doğal gaz veya petrol dizeli gibi hammaddeleri alır ve bunları daha sonra motora güç sağlamak için kullanacağı enerjiye dönüştürür. Ortaya çıkan gaz daha sonra araca güç sağlamak için kullanılır. Kırsal alanlarda oldukça popüler oldukları için kırsal alanlarda da biyogazla çalışan araba bulmak mümkündür. Bu tip araçlar, hem LPG hem de biyogaz kullanacak şekilde modifiye edilebilir.

Volvo Biyogaz Araba​Biyogaz teknolojisiyle yakinen alakadar olan Volvo biyogaz araba modeli üretti. Bu araçlardan bazıları C Volvo S Volvo station, Volvo CC serisi, Volvo XC serisi ve Volvo VIA serisidir. Diğer birçok otomobil üreticisi de biyogaz teknolojisini içeren modelleri piyasaya sürdü. Bu nedenle, geniş bir Volvo biyogazlı araç yelpazesi bulmak artık çok kolay olacak.

Günümüzün ekonomik koşulları pahalı ARGE çalışmaları yapmayı kısıtlasa da VOLVO gibi devler yeni arayışlarını sürdürüyor. Ne de olsa büyüyen bir otomobil rekabeti var. Bu işin pastası milyarlarca dolar büyüklüğünde.Volvo’nun ürettiği biyogazla çalışan araç dizel LPG ya da benzinle çalışan araçlardan eksik performans sergilemeyecek ve biyogaz standart yakıttan daha temiz yandığından, karbon monoksit (CO) oluşumuna neden olma olasılığı da daha düşüktür.İyi haber şu ki, Volvo'nun yalnızca bazı modelleri en son cleantech teknolojisiyle uyumludur. Otomobil üreticisi, daha fazla aracın biyokütle dahil modern yakıtlarla çalışabilmesi için motorlarının uyarlanabilirliğini genişletmenin bir yolu üzerinde çalışıyor. Bir Volvo satın almayı planlıyorsanız, bu kez biyogazla çalışan modelleri de inceleyin. Biyogaz, dünyada araçların çıkardığı emisyonların yaklaşık %5'i olan altı milyar metreküpten fazla sera gazını engelleyecek.

biyogazla araba.jpg
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst