Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bir Araba Mutlaka Olması Gereken Şeyler

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Tepki
8
Güvende kalmak için arabanızda her zaman bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

1. İlk yardım çantası

En önemli şey bir ilk yardım çantasıdır. Bagajınızda saklayın. Biten veya süresi dolmuş öğeleri değiştirmek için o kutunun içeriğini düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Bu kutunun içinde ne olması gerektiğini bilmiyorsanız herhangi bir eczaneye uğrayın ve yardım isteyin.

2. Yangın söndürücü

Bunlardan birinin arabanızda olması çok önemlidir. Bu, acil durumlarda, özellikle yoldayken, bir şeyler ters gittiğinde size yardım edebilecek kimse olmadığında çok yardımcı olabilir. Ulaşılabilir olduğundan da emin olun.

3. Yedek lastik

Yedek lastik , arabanızda her zaman bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Hava ile doldurulursa daha da iyidir. Bunun aracınıza doğru şekilde takıldığından ve gerekli basınca şişirildiğinden emin olun (bu bilgi için kılavuzunuza bakın). En az altı yılda bir yenisiyle değiştirin.

4. Araba jakı

Bagajınızda da bir araba krikosu bulundurun. Bu, patlak bir lastik durumunda çok faydalıdır, özellikle de kendinizi kimsenin size yardım edemeyeceği bir yerde sıkışıp kaldığınız zaman. Ayrıca, gece lastik değiştirirken veya yağmur yağarken diğer sürücülerin sizi kolayca görebilmesi için bagajda eldiven ve bazı yansıtıcı üçgenler olmasını isteyebilirsiniz.

5. Yansıtıcı yelek

Dışarısı karanlık olduğunda yansıtıcı bir yelek çok önemlidir. Diğer sürücüler tarafından fark edilmenize yardımcı olabilir.

6. Temel enstrüman seti

Yoldayken yanınızda bir el feneri bulundurmak çok önemlidir. Gösterge panelinize veya her zaman erişilebilir olacağı bir yere bir LED ışık yerleştirebilirsiniz. Diğer enstrümanlar da tavsiye edilir.

7. Araba kılavuzu

Son olarak, araç kılavuzunuzu yukarıda belirtilen diğer öğelerle birlikte aracınızın bagajında tutun. Bu şekilde, bir şeyler ters giderse asla endişelenmenize gerek kalmaz ve ne yapacağınızı bilemezsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar