Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Mühendis

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
43
Tepki
30
Puan
18

Bijon Anahtarı Nedir?​Bijon anahtarı nedir? Bir Bijon somunu, araba tekerleklerindeki Bijon somunlarını sıkmak ve gevşetmek için kullanılan özel bir soket anahtarı türüdür.
  • Bijon anahtarı kaç Numara
  • Bijon anahtarı Nasıl kullanılır
  • Bijon anahtarı ne işe yarar
  • Kriko + Bijon Anahtarı
  • Tekzen Bijon Anahtarı
  • Bijon Anahtarı Fiyatları
  • bijon anahtarı - bauhaus
  • Bijon somunu nedir

Bijon Anahtarı Nedir Nasıl Kullanılır?​

Bijon anahtarı araçlarınızın ana süspansiyon sistemi ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Genellikle süspansiyon bileşenlerini monte eden başka bir elektrikli alet olan bir süspansiyon kaldırma kiti ile karıştırılır. En önemli fark, Bijon anahtarının lastiği bir süspansiyon kaldırma kiti gibi yükseltmeyeceği veya indirmeyeceğidir.

Bijon anahtarı Nasıl kullanılır​

Bijonlar, tekerlekler ve jant kapakları gibi iki nesneyi birbirine bağlamak için kullanılır. Alet bir bıçak ve iki dişten oluşur - anahtarın her iki tarafında bir tane olur. Aracı kullanmak için, birbirine kilitlendiklerinden emin olmak için bijon kollarının her iki tarafına da yeterli kuvvet uygulamanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu, anahtarı somunun yakınına yerleştirmek ve dişleri bir büküm hareketi ile birlikte kilitli tutarken bıçağı döndürmektir.

Birçok Bijon anahtarının kendine özgü özellikleri vardır. Bazı özellikler şunlardır: küçükten çift uca kadar değişen soket boyutları; anahtarlı veya anahtarsız bijon anahtarı ; yaylı veya yaysız; kilitleme mekanizması ve anahtarı yapmak için kullanılan malzeme. Bu özelliklerden bazıları farklı markalar ve Bijon anahtarı modelleri arasında değiştirilebilir. Özelliklerine göre bir model seçebilirsiniz.

Bijon Anahtarı Ne İşe Yarar​

Lastiğin patlaması gibi farklı bir nedenden dolayı Bijon somunlarını çıkarmak için Bijon anahtarınızı kullanacaksanız, anahtarın iş için uygun alete sahip olması önemlidir. Bu aletlerin çoğu, patlamış bir lastiği çıkarmak için belirli bir nedenden dolayı tasarlanmıştır.

Hangi anahtarın sizin için en iyi olduğunu öğrenmenin en iyi yolu tüketici incelemelerini okumaktır. Tüketici incelemeleri, diğer tüketicilerin araç hakkında ne düşündüklerini ve ne gibi artıları ve eksileri düşünebileceklerini size söyleyebilir. Artıları ve eksileri, genellikle ürün ambalajında bulunmayan ince baskıda da okuyabilirsiniz. Belirli bir modelin artıları ve eksileri hakkında bilgi edinmenin bir başka yolu, anahtarı yapan şirketin web sitesini ziyaret etmektir. Birçok şirket, ürünlerinin incelemelerini ve karşılaştırma çizelgesini yayınlayacaktır.

İhtiyacınız olan iş için tasarlanmış ürünleri arayın. Bazı epa otomobil parçaları mağazalarında, sahip olduğunuz aracın boyutuna bağlı olarak birkaç farklı tipte anahtar bulunur. Daha büyük araçlar daha küçük bir araçtan farklı bir stil gerektirebilir,

Bijon anahtarları kalitesiz üründen imal edilirse, sakatlıklara yl açabilir. O yüzden sağlam bir malzeme kullanılan bijon anahtarı almanızı öneririz. Sağlam bir bijon anahtarı gücü ve dayanıklılığı nedeniyle birçok farklı koşulla başa çıkabilir.
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst