Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bagajınızda Bulunması Gereken Acil Durum Aletleri

MrKılıç

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
41
Tepki
7
Puan
8
Modern otomobiller, önceki nesillere göre çok daha güvenli ve güçlü olsalar da, teknik bileşenleri açısından çok sofistike hale geldiler. Doğal olarak bu, arabanızda bir şeyin kırılma olasılığını artırır. Bunu yapmak için, her araç sahibi aracının bagajında aletler bulundurmalıdır. Bunlar aşağıdakilerdir:

Pil amplifikatör kablosu

Araba aküleri genellikle birkaç yıl dayanır. Ancak bazen pil beklenmedik bir şekilde boşalabilir. Aracınızda bağlantı kablosu bulundurmak, özellikle uzun yolculuklarda sizi akü problemlerinden koruyabilir.

Bir pompa

Genellikle az şişirilmiş bir lastik için ilk çözümünüz bir kriko ve bir stepne olmalıdır, ancak her ikisine de sahip değilseniz, bir pompa şarttır.

Reflektör ve sinyal cihazları

Bir reflektöre veya pile bağlanabilen bir lamba sizi yol kenarındaki birçok tehlikeden koruyabilir. Beklenmedik bir kaza veya arıza durumunda reflektörü, karanlıkta aracınızın motorunu kontrol etmek istediğinizde ise lambayı kullanabilirsiniz. Uyarı ve ışık parçaları sadece aracınızı değil sizi de olası tehlikelerden koruyacaktır.

Çoklu araçlar

Piyasada sağlam ama birden fazla aleti olan ürünler var. Bu ürünler birçok farklı amaç için kullanılabildiğinden bagajınızda fazla yer kaplamaz ve işinizin çoğunu halleder.

Taşınabilir şarj cihazı

Cep telefonunuzu veya diğer cihazlarınızı şarj etmek için şarj cihazları gereklidir. Cep telefonunuz biter bitmez kullanabileceğiniz bu cihazlar işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

İskoç

Koli bandı, hızlı onarımlar ve depolama için mükemmeldir. İster kırık bir yan ayna ister asılı bir far olsun, koli bandı doğru mağazaya gidene kadar sizi kurtaracaktır.

Arabalar on yıl öncesine göre daha sofistike ve gelişmiş. Bu, mekanik arıza olasılığını artırır. Yukarıdaki malzemeler sizi yoldan koruyacaktır. Bu araçlar, yalnızca kendinize değil, başkalarına da yardımcı olmanızı sağlar.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst