Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Audi, 2026 Yılından Itibaren Içten Yanmalı Motorlara Veda Edecek!

mirac

Yeni Üye
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
23
Tepki
22
Puan
3
Elektrikli otomobillerin oldukça popüler olduğu şu günlerde, birçok marka yeni modeller üzerinde çalışıyor. Ayrıca sıkı emisyon kuralları nedeniyle üreticiler, içten yanmalı motorlardan yavaş yavaş vazgeçiyor.

Alman kaynaklara göre Audi, 2026 yılından itibaren içten yanmalı motorlara veda edecek. Bu tarihten sonra Audi logolu her model tamamen elektrikli olacak.

Alman üretici, hibrit teknolojileri direkt olarak atlayarak sadece elektrikli modellere odaklanacak. Ancan müşteriler, 2026 yılından sonra birkaç sene daha mevcut Audi modellerini satın alabilecek.

Audi'nin üreteceği son içten yanmalı modelin hangisi olacağı ise belirsiz. Akıllara her ne kadar A4 ya da A6 gibi ikonlar geliyor olsa da bu modellerin 2030 itibarıyla elektrikleneceği açıklanmıştı.

YAKINDA TEK SEÇENEK ELEKTRİKLİ OLACAK​

2026 yılına kadar 2.5 litrelik beş silindirli, atmosferik 5.2 litrelik V10 ve bunun gibi pek çok muhteşem motoru satın alma fırsatı olan Audi müşterilerinin, yakın zamanda elektrikliden başka bir seçeneği kalmayacak.
2021-yeni-kasa-audi-a3-sedan-mk2-4.jpg
 

Mühendis

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
43
Tepki
30
Puan
18
Paylaşım için teşekkürler. Aslında tüm dünyada şu petrolün küresel ısınmaya neden olması ve rezervlerin hızla tükenme sorunu nedeni ile alternatif yakıtlar bulmanın zamanı çoktan geçti. 30 yıl geri bile kalındı. Petrol rezervleri tükendiğinde, işin asıl zor kısmı şu olacak. Küçük çaplı arabalar sorun olmaz ama büyük iş makineleri DİZEL ile çalışıyor. Yani pillerle iş makinesi çalıştırmak mümkün değil...
 
Son düzenleme:

Mühendis

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Ağu 2021
Mesajlar
43
Tepki
30
Puan
18
Öte yandan
2615 massey ferguson, bmw 1998,kia 2011,fiat egea,2012 volvo
escord,reis motors,honda civic 2008 model,bmw 2008 model,mitsubishi galant 1990,ford courier 2020,mazda 2010 model
palermo motors
tip araçlar her zaman hoşuma gitmiştir.
 

mirac

Yeni Üye
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
23
Tepki
22
Puan
3
Paylaşım için teşekkürler. Aslında tüm dünyada şu petrolün küresel ısınmaya neden olması ve rezervlerin hızla tükenme sorunu nedeni ile alternatif yakıtlar bulmanın zamanı çoktan geçti. 30 geri bile kalındı. Petrol rezervleri tükendiğinde, işin asıl zor kısmı şu olacak. Küçük çaplı arabalar sorun olmaz ama büyük iş makineleri DİZEL ile çalışıyor. Yani pillerle iş makinesi çalıştırmak mümkün değil...
Aslında mümkün. Hatta geçen sene yerli ve tamamen elektrikli ekskavatör tanıtılmıştı. 30 km/s hıza çıkabiliyor. Gelecekte her cinsten araba için elektrik enerjisi kullanılmak zorunda. Çünkü dediğiniz gibi, hem dünyaya zarar veriyor hem rezervler tükenmek üzere.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst