Araba Reklam

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Artık Direksiyon Tarihe Karışıyor

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
38
Tepki
8
Puan
8
1632937167259.png

MG Maze Concept, yeni nesil kullanıcılara yönelik iki kişilik elektrikli bir otomobildir – İnternet üzerinden bir akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebilir MG Motor, 2021 için video oyunlarından ilham aldığı iddia edilen Labirent Konseptini sergiledi. MG'nin ana şirketi SAIC'e ait bir Avrupa tasarım stüdyosu olan Londra merkezli SAIC Design tarafından tasarlanan ve kavramsallaştırılan tamamen elektrikli bir otomobil konseptidir. Aynı kişiler , bu yılın başlarında Şanghay Otomobil Fuarı'nda tanıtılan MG Cyberster'ı da tasarladı .

Konsept, geleceğin elektrikli araçlarını göz önünde bulundurarak tasarlanan şu an itibariyle yalnızca bir tasarım gösterimidir. Bu, yeni nesil otomobil alıcılarına hitap edecek. Şirket, üç temel ilkeyi dikkate alarak tasarlandığını söylüyor: “Oyun önemlidir. Keşif önemlidir. Macera önemlidir.” Labirent konsepti, otomobil ve oyun dünyalarının harmanlanmasının bir sonucudur. SAIC Design, “evde oyun senaryosunu” yakalamak ve bir arabanın içinde hayata geçirmek istediğini açıkladı. Daha önce de belirtildiği gibi, dijital bir işleme olmaya devam ediyor ve şimdilik gerçek olma planı yok. Video Oyunundan İlham Alan Kokpit Maze, şehirlerdeki dijital sanat enstalasyonlarının 'gerçek dünya hazine avına' katılmak için tasarlandı.

Herhangi bir bilgisayar veya konsol tabanlı video oyununa benzer şekilde çalışan sürücüler için puan tabanlı bir ödül sistemi şeklini alır. Kokpite dikey olarak açılan bir cam kanopiden erişilebilir. Dikey cam gölgelik, açıkken normal yandan açılan bir kapıya kıyasla daha az yer kaplar. Küçük kabine girildiğinde, bir çift sıfır yerçekimi koltuk, bir video oyun kumandası ve bir arabadan çok kişiselleştirilmiş bir oyun odasını andıran bir ekran karşılıyor.

Araba, direksiyon yerine kullanıcının telefonu tarafından kontrol ediliyor. Maze'in dışı bile şeffaf kabuğu, açıkta kalan bileşenleri ve üst düzey bir oyun bilgisayarının görünümünü taklit eden LED arka aydınlatmasıyla oyunlardan ilham alır. MG Labirent Elektrikli Araba Konsepti Dış dizayn Kısa çıkıntılar ve son derece kompakt boyutlar, sıkışık bir ortamda mükemmel manevra kabiliyeti sağlar. Kokpitten kabinin dışındaki görüş, gölgelik cam açıklığı sayesinde net ve engelsizdir.

Yalnızca dijital bir illüstrasyon olduğu için, varsayımsal temellerinin ayrıntıları gizli kalıyor. SAIC, bu konseptin değiştirilebilir bir pil takımıyla birleştirilmiş birden fazla elektrik motoruna sahip olacağını açıkladı. Ancak otomobil üreticisi henüz herhangi bir performans rakamı açıklamadı.

Labirent Konsepti gelecekte yollarda görülmeyebilir, ancak gelecekteki mobilitenin nasıl görünebileceğini ortaya koyuyor. Tasarım kulağa tuhaf gelse ve tuhaf görünse de, internette biraz ilgi toplayacaktır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst