Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Araba Kaportasındaki Ufak Çizik Ve Göçüklerle Nasıl Baş Edilir?

mirac

Yeni Üye
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
23
Tepki
22
Puan
3
Araba kaportasında oluşan ufak çizik ve göçükler araba sahiplerinin keyfini kaçırıyor. Artık oldukça gelişmiş bakım onarım teknikleri sayesinde, artık sadece garajınızda, evinizin önünde, üstelik çok kısa sürede bu can sıkıcı çizik-göçüklerle baş edebilirsiniz.

ÇİZİKLERDEN KURTULMA
Bunun için aslında yöntem oldukça basit. Piyasada bulunan çizik gidericilerden herhangi birini satın alın. Temiz ve yumuşak bir bezin üstüne aldığınız çizik gidericiyi az miktarda dökün. Bezi dairesel hareketlerle kaportadaki çizik kısımlara uygulayın. İşlemi fazla uzatmamaya dikkat edin. Fazla uygularsanız arabanızın boyasına zarar verebilirsiniz.

GÖÇÜKLERİ TAMİR ETME
pasta-cila-nasil-yapilir-2.jpg

En hızlı, en çok tercih edilen ve en kolay göçük tamir yöntemi pompadır. Pompayla kaportadaki göçükleri düzeltmek için ilk olarak bir miktar sıcak suyu hasarlı bölgeye dökün. Döktükten sonra bölgeye vakum uygulayan bir pompadan yardım alarak göçük bölgeyi eski haline getirebilirsiniz. Kullanacağınız pompa mümkünse göçükle aynı büyüklükte olsun.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst