Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Araba Camlarını Hızla Temizlemenin En İyi Yollarını Bulduk

ozgur

Moderatör
Moderatör
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
15
Tepki
13
Puan
3
Sizler için araba camlarınızı temizlemenin hızlı ve en iyi yollarını derledik. İster arabanızı özel bir gün için hazırlıyor olun, ister sadece gıcırtılı temiz camlara sahip olmak istiyor olun, bu adımları izleyin ve hazırsınız. Servis istasyonu cam temizleyicilerinin günleri çok geride kaldı ve camlarınızın doğru temizlenmesini istiyorsanız okumaya devam edin.

Hızlı cam temizliği için ipuçları;
  • Sileceklerinizi İyi Durumda Tutun,
  • Islak Mendil Kullanın,
  • Temizleme Sıvısı,
  • Ekstra Silecek,
  • Kola.

araba-cami-temizleme.jpg


Sileceklerinizi İyi Durumda Tutun!
Silecekleriniz yeterli değilse, arabanızın camlarını temizlemenin bir anlamı yoktur. Pencerelerinizi doğru bir şekilde temizleseniz bile, sileceğin kendisi onları anında kirletebilir. Camlarınızı temiz tutmak için sileceklerinizi mutlaka kontrol edin, gerekirse ya yenilemeli ya da tamamen değiştirmelisiniz.


Islak Mendil Kullanın!
Islak mendiller, temizlenmesi gereken pencereleriniz veya iç mekanlarınız için gerçek bir temizlik cankurtaranıdır. Her zaman torpido gözünde bir kutu taze ıslak mendil bulundurun, çünkü bunlar hem pencereleri hem de iç mekanın geri kalanını fazlasıyla temizleyebilen birçok güçlü temizlik maddesi içerir.


Temizlik Sıvısı!
Pencerelerinizi gerçekten temiz tutmak istiyorsanız, pencere temizleme sıvılarına mutlaka göz atın. Bu sıvıları pencerelerinizin hem içinde hem de dışında kullanabilirsiniz. Çoğu süpermarkette bulunabileceğinden, bu malzemeleri bulmak sorun olmamalı.


Ekstra Silecek Bulundurun!
Arabanızın dahili ve otomatik sileceği dışında bir de minik bir el sileceği bulundurmak her zaman iyi olacaktır. Silecek, hızlı ve kolay cam temizliği için tasarlanmış bir alettir ve temizliği hızlı yapmanız gerekebileceği için her zaman aracınızın içinde bir tane bulundurmak en iyisidir. Bir silecek hem iç camlarda hem de dış camlarda kullanılabilir ve en iyi bilinen pencere temizleme çözümlerinden biridir.


Acil Durumda Kola Kullanın!
Kola, sitrik asit içerdiğinden araba camları gibi pürüzsüz yüzeyleri temizlemenin harika bir yoludur . Bunu kullanmanın en iyi yolu, bir sprey şişesine döküp pencerelere püskürtmektir. Yapışkan bir yüzey bırakmamak için camları daha sonra ılık suyla sildiğinizden emin olun.

Sık Sorulanlar Bölümü

Araba camlarını temizlemek için kağıt havlu kullanabilir miyim?​

Araba camını temizlemek için asla kağıt havlu kullanmamalısınız çünkü camlarınızı lekeleyebilirler. Bez kullanmak istiyorsanız, konu araba camlarını temizlemek olduğunda mikrofiber bez tercih edin.

Pencerelerimi temizlemek için normal su kullanabilir miyim?​

Ön camınızın içini veya dışını temizlemek için normal su kullanmamalısınız. Pencerelerinizi içeriden temizlerseniz, deri veya vinil bir gösterge paneliniz varsa, gösterge panelinizi de lekeleme ihtimali vardır.

Pencerelerimi temizlemek için çamaşır suyu kullanabilir miyim?​

Çamaşır suyu pencere temizliği için kullanılabilir, ancak başka malzemelerle karıştırılmamalıdır. İç mekanınızı mükemmel durumda tutmak istiyorsanız, camdan başka bir şeye püskürtmediğinizden emin olun.

Pencerelerimi temizlemek için alkol kullanabilir miyim?​

Alkol, pencerelerinizi temizlemenin harika bir yolu olabilir, ancak birçok alkollü içecek camlarınızda ve iç mekanınızda leke bırakabileceğinden etil alkol kullandığınızdan emin olun.

Pencerelerimi temizlemek için bulaşık deterjanı kullanabilir miyim?​

Camlarınızı temizlemek için bulaşık deterjanı ve mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Bu temizleme tekniği, sadece ciddi kir ve pisliklerden kurtulmak istiyorsanız harikadır. Bulaşık deterjanı kullandıktan sonra camlarda sabun lekesi bırakmamak için camları sildiğinizden emin olun.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Ederek Bu Tarz Yararlı Bilgilerden İlk Sen Haberdar Ol!
Instagram:
Twitter:
İyi forumlar dilerim...

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst