Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Araba Anahtarımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

ibrahim

Moderatör
Moderatör
Tepki
8
Araba anahtarlarınız olmadan, mahsur kalırsınız. Öncelikle çilingir çağırmak yerine anahtarlarınızı bulmaya çalışın. Anahtarı hiçbir yerde bulamıyorsanız, yardım çağırmak doğru seçim olacaktır.

İnternet Üzerinen bir çok çilinfir firması bulabilirsiniz, hizmetlerini tüketicilere sunmak için aynı standartları kullanıyorlar. Sahip olduğunuz araçta kullanılan yüksek güvenlikli anahtarlara ve anahtarsız giriş sistemlerine aşina olan bir çilingir bulun.

Birçok modern arabada, onları çalıştırmak için özel ekipman gerektiren bir immobilizer sistemi bulunur, bu nedenle size yardım etmesi için bir çilingir çağırıyorsanız soracağınız ilk şeylerden biri bu olmalıdır. Bununla başa çıkmak için geniş bir ekipman yelpazesine sahip olmaları gerekir ve yoksa, farklı bir çilingir çağırmanız daha iyi olur.

Ayrıca yardım için araba bayinizi de arayabilirsiniz - çoğu bayide, önceki sahibi tarafından değiştirilmediği sürece arabanızdaki tüm kilitleri çalıştıracak bir ana anahtar bulunur. Bazı bayiler, anahtarlarını kaybeden müşterilerin gelip yerinde programlayabilmeleri için bu anahtarları stokta bulundurur.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar