Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Alman Araba Markaları

RCYS

Yeni Üye
Katılım
30 Ara 2021
Mesajlar
16
Tepki
2
Puan
3
Türkiye'de de yüksek satış potansiyeline sahip Alman araba markaları, kaliteleri ile tüm dünyada göz dolduruyor. Bu markaların hangileri olduğu ve markalar hakkında genel bilgileri, “Araba Forum” okuyucuları için listeledik.

Alman Araba Markaları Hangileri?​

Birçoğu bilinen Alman otomobil markaları arasında bazıları Amerikan ve İtalyan malı zannedilmektedir. Kaliteleri ile dikkatleri üzerine çeken markalar şunlardır;

Mercedes-Benz​

Mühendislik harikası araçları ile tüm dünyanın gözdesi olan Mercedes’in kuruluşu 1926 yılına dayanıyor. Gottlieb Daimler ve Karl Benz isimli iki yatırımcı tarafından kurulan marka, günümüzde dünyanın en kaliteli ve en çok satan markaları listesinde yer alıyor. Daha çok üst segment araçlar üreten Mercedes-Benz, SUV ve binek modelleri ile farklı zevklere hitap etmektedir.

alman-araba-markalari.png


Porsche​

Zengin kesimin spor araba ihtiyaçlarına hitap eden Porsche, tıpkı Mercedes markası gibi en fazla tercih edilen lüks Alman arabaları kategorisinde yer alıyor. Dış ve iç tasarımının yanı sıra birçok markasını ileri teknoloji ile buluşturan markanın, Volkswagen grubu ile de organik bir bağı bulunuyor.

Skoda​

Esasen Çekya kökenli bir marka olurken sonrasında satışı yapılan markanın alıcısı ise Volkswagen oldu. 1895 senesinde kurulan marka daha çok binek modelleri ile ülkemizde alıcı buluyor. Orta ve üst segment modelleri ile dikkat çeken marka, dünyanın birçok ülkesinde de rağbet görmektedir.

Volkswagen​

Türkiye'de Almanya araba markaları denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri oluyor. Marka değerinin yüksek olduğu kadar orta ve üst sınıf araç arayışlarına hitap etmesi ve kalitesi, Volkswagen tarafından üretilen modellerin satışına etki etmektedir.

Daha çok binek ve ticari modelleri ile Türkiye'de iyi satış rakamları yakalayan markanın kurucusu ise Porsche’nin de kurucusu olan Ferdinand Porsche’dir. Volkswagen çatısı altında Bugatti, Lamborghini ve Bentley gibi çeşitli markaları da barındırmaktadır.

BMW​

Münih merkezli olan ve 1916 günümüze kadar kalite çıtasını yükselten marka, özellikle lüks SUV araç ihtiyaçlarına hitap ediyor. Markanın binek ve SUV modelleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de gücü yetenler tarafından ciddi bir ilgiyle karşılanıyor.

Spor tarzı SUV ve binek modeller konusunda eşsiz tasarımları ile dikkat çeken BMW, gelmiş geçmiş en kaliteli otomobiller listesine de adını yazdırmayı başarmış önemli bir markadır.

Audi​

Listemizden de anlaşılacağı üzere Alman otomobil markaları genellikle lüks ve konfora dayalı ihtiyaçlara hitap ediyor. Dünyadaki en lüks araçlar listelerinde daima ilk sıralarda yer alan modelleri ile dikkat çeken Audi, August Horch tarafından 1909 yılında Almanya da kuruldu. Marka ismini ise kurucusundan esinlenerek almış oldu.

Lüks SUV ve binek otomobil ihtiyaçlarına zengin teknolojileri, tasarımı ve gerçek manada kalitesi ile cevap veren marka, bugün herkeste hayranlık uyandıran konumda yer alıyor.

Smart​

Mercedes’in daha çok ekonomik ve az yakan bir araç üretme girişimi olarak gösterilen Smart, Türkiye'de fazla ilgi görmemiş olsa da bunun farklı nedenleri bulunuyor.

Ülkemizde kültürel olarak araç zevklerini dikkate aldığımızda, daha görkemli ve geniş araçlara ilginin olduğunu görüyoruz. 1994 yılından beri hayatımızda olan marka, daha çok şehir içerisindeki kullanımlara hitap etmek için az yakıtı ile dikkat çekiyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst