Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Alkollü - Ehliyetsiz - Kiralık Arabayla Park Halindeki Aracıma Vuruluyor Ve Mağduruz.

LeroanZ

Yeni Üye
Tepki
0
Arkadaşlar 10 gün kadar önce sabaha karşı, park halindeki arabama hem alkollü hem ehliyetsiz hem de kiralık arabayla vuruyorlar takla atıyorlar, polis tutanak tutuyor vs vs. Aracımda baya hasar var 10 gündür yatıyor araba min 10 gün daha araba yatacak. Travis mi pek anlamam şasenin de eğilmiş olma ihtimali varmış vs.

aracım: megane stationwagon 2007

Şimdi sorum şu: kaskom olmadığı için (sigortam var sadece) ikame araba alamıyormuşum arabasız kaldım. Ben araba kiralamak istiyorum bunu da karşı taraf karşılasın istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilginiz var mıdır?

MrKılıç

Moderatör
Moderatör
Tepki
7
Böyle durumlarda karşı taraf kiralama ücretini karşılar mı pek sanmıyorum. Bir nevi kendi insiyatiflerindedir. Kiralık araçların kaskoları oluyor zaten diğer masraflar değer kaybı vs karşılanacak. Kira ücretini ödetmek için dava açılabilir diye düşünüyorum.

ArabaForum

Yönetici
Yönetici
Moderatör
Tepki
29
Arkadaşlar 10 gün kadar önce sabaha karşı, park halindeki arabama hem alkollü hem ehliyetsiz hem de kiralık arabayla vuruyorlar takla atıyorlar, polis tutanak tutuyor vs vs. Aracımda baya hasar var 10 gündür yatıyor araba min 10 gün daha araba yatacak. Travis mi pek anlamam şasenin de eğilmiş olma ihtimali varmış vs.

aracım: megane stationwagon 2007

Şimdi sorum şu: kaskom olmadığı için (sigortam var sadece) ikame araba alamıyormuşum arabasız kaldım. Ben araba kiralamak istiyorum bunu da karşı taraf karşılasın istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilginiz var mıdır?
Çok geçmiş olsun, değer kaybı alabilirsiniz %100 haklıysanız, fakat kiralık araç kısmı için kasko bile olsa 1 haftalık veriyorlar. Mahkemeye vererek aracı kullanmadığınız günler içinde fark alınıyor diye duymuştum. Tam detaylı bilmiyorum bu işlerle ilgilenen avukat ile görüşebilirsiniz. Tanıdığınız yoksa size bir avukat ismi verebilirim.

Ufuk Tükenmez

Sigorta Eksperi
Yönetici
Tepki
4
Merhaba, trafik sigortasından herhangi bir araç kiralama hizmetinden faydalanamazsınız. Kasko sigortanız olmuş olsa poliçe genel şartlarına bakılmalıdır, bazı poliçelerde genelde 7 iş günü olarak geçer ancak bazı poliçelerde düzenlemeye göre değişebilir.
Bu arada söz konusu hasar ile ilgili olarak sizin aracınızın onarımı gerçekleşse bile karşı tarafın alkollü sürücüsüne rücu işlemi yapılacak 50 TL ye iki üç bira içmesi tam olarak sizin aracın masrafları ile kendi aracının masrafları izleyecek. :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar