Abel Teknoloji

Araba Forum - Türkiye'nin Otomobil Forumu

Türkiye'nin En Gelişmiş Otomobil Forumu sloganı ile çıktığımız bu yolda; otomobiller hakkında bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilir, genel konularda sohbet edebilir ve aracınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

2000 Tl Peşinatla Araba Veren Galeriler

RCYS

Yeni Üye
Katılım
30 Ara 2021
Mesajlar
16
Tepki
2
Puan
3
Peşin ya da yüksek peşinatla araba alma imkânı bulunmayan kişiler, 2000 TL peşinatla araba veren galeriler hakkında bilgi arayışına girmektedirler. Bu tip peşinatlarla otomobil alınıp alınamayacağı ve diğer detayları, siz değerli “Araba Forum” okuyucuları için irdeledik.

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler Var mı?​

2000 TL peşin para ile araba veren galeriler olmakla birlikte bu galerilerin böylesine düşük peşinatlarla verecekleri araçlar daha çok alt segment araçlar olmaktadır. Aynı zamanda peşinatların yüksek tutulması da söz konusu olabilir.

Herhangi bir sorun yaşamamanız için tavsiye niteliği firma ismi vermeyecek olsak da ipotek ve çeşitli güvenceler vererek ilgili galerilerden araç temin etmeniz mümkün olabilir. Ancak bu galerilerin sayıca çok az olduklarını da söylemek gerekir.

Düşük Peşinatla Araba Veren Galeriler ile İşlem Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?​

Düşük peşinatlarla araç veren galeriler ile yapacağınız işlemlerde, mutlaka bazı hususları da dikkate almanız gerekir. Maalesef ki bazı galeri sahiplerinin yapacağınız ticarete art niyetle yaklaşması söz konusu olabilir. Aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almanız, ticari süreçte mağduriyet yaşama riskinizi en az seviyeye indirecektir.

Boş Senede İmza Atmayın​

Galerilerden taksitle araç alanların yaşamış olduğu en büyük sorun, açığa senet vermektir. Böyle durumlarda art niyetli birine denk gelinmesi, müşterinin tüm hayatının mahvolmasına neden olabilecek sonuçlar doğurabilir.

Şayet kişi art niyetli değilse en azından zararının karşılanacağı şekilde hareket edebilirken, art niyet besleyen kimseler ise bu fırsatı sonuna kadar değerlendirebilirler. Aracı elinizden alabileceği gibi senede belirli bir tutar yazarak bunun tahsili yoluna da gidebilir. Bunun sonucunda birikiminizin elinizden gitmesi de söz konusu olabilirken, en kötü ihtimalle psikolojik sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz.
1640977926167.png


Senette ve Sözleşmede Yazanları Dikkatlice Kontrol Edin​

Taksitli araç alımında senet ve sözleşmede yazanları mutlaka dikkatli bir şekilde okuyun. 2000 TL peşinatla araba veren galeriler ile ticaretinizde bu hususta ayrı bir öneme sahiptir. Senette yazan tutarların ön ve arkasının # ile kapalı olması gerekir.

Ayrıca rakamla ve yazıyla yazılan tutarların uyuşması, diğer tüm alanların doğru bir şekilde ve okunaklı olarak doldurulması da gerekir. Kişi bilgilerinin doğru olması gibi hususlarda senet yaparken dikkate alınacak gereken şeylerdir.

Galeri Hakkında Araştırma Yapın​

Ticaret yapacağınız galeri hakkında araştırma yaparak, firmanın güvenilirliğinden emin olun. Referans ve şikayetleri doğru şekilde değerlendirmeniz, size ticaretinizde yol gösterici olacaktır.

Bilindik Yerleri Tercih Edin​

Şayet bulunduğunuz bölgede bu şartlarda araba veren galeriler varsa, bunlar arasında bilindik yerleri tercih etmeye özen gösterin. Tanınan yerlerden alışveriş yapmanız mağduriyet riskini azaltacak olsa da bu durum hiç mağduriyet yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Yukarıdaki tavsiyeleri de dikkate alarak bilinmiş firmaları tercih etmeniz en azından daha riskli alışveriş yapmanızı önleyecektir.

2000 TL taksitle araba veren galeriler bulmak için daha çok varsa tanıdığınız referansları dikkate alın. İnternet üzerinden firma ismi verilerek yapılan reklam ya da açıklamalar sizin için yanıltıcı olabilir.
400
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst